2019-2020 futbol

Ankaragücü’ne Maddi Destek

Ankaragücü, 2019-2020 futbol sezonunu son sırada tamamlamıştı. Geçen sezon yaşadığı bu başarısız sezonu geride bırakmak isteyen Ankara ekibi aynı zamanda finansal zorlukları da çözmeye çalışıyor. Transfer yasağın olan Ankaragücü hafta için transfer yasağını kaldırdı ve yasağın kalkmasından sonra transferlere başladı. Transfer yasağından sonra 9 futbolcu ile sözleşme imzalayan Ankaragücü 13 Eylül’de oynayacağı 2020-2021 futbol sezonunun ilk maçı öncesi kadrosunu güçlendirdi. Ankaragücü ilk maçında Erzurum Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacak.

Ankaraspor’un transfer yasağını kaldırmasında ve finansal sorunlarını bir nebze de olsa çözmesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin katkısı büyük oldu.  

30 Milyon TL Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankaragücü Kulübü’ne 30 milyon TL maddi destek sağladı. Ankara ekibinin transfer yasağının kaldırılması için kulübün eski futbolcuları olan Huarteaux, Szukala ve Cerci’ye ödeme yapılması gerekiyordu. 3 futbolcunun FIFA’da bulunan dava dosyalarının ödemesi için 35-40 milyon TL ödeme yapmak gerekiyordu. Ankaragücü’nün bu yüksek tutardaki ödemesi için Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerden maddi destek sağlandı. Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, Ankara’da spora ve sporcuya destek konusunda bir adım önde olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür etti.

Güncel Yazılar