19 Mart

TFF’dan Destek

Covid 19 nedeniyle 19 Mart tarihinde futbol, basketbol, voleybol ve hentbol maçları ertelenmişti. Corona virüsünün aşı ile ilacının da bulunamaması yayılmasını hızlandırdı. Futbol maçları covid 19 riskinin devam etmesine rağmen 12 Haziran tarihinde başladı. Futbol maçlarının covid 19 salgını devam ederken başlaması tepkilere neden oldu.

Sağlık Bakanı Uyardı

12 Haziran’da başlayan lig maçları corona virüsü önlemleri ile başladı. Maçlarda covid 19 için alınan en önemli önlem maçların seyircisiz oynanmasıydı. Futbol takımları taraftarlar olmadan maçlara çıkmanın eksikliğini hissederken yeni sezonda da maçların seyircisiz oynanacağı açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu ekim ayından itibaren maçların kapasitesinin yüzde 30’u taraftarın maçlarda seyirci olarak bulunabileceğini söyledi. TFF’nun bu açıklaması üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir tavsiye kararını ifade etti.

Türkiye’de ve dünyada her gün artan corona virüsü vakaları ve virüs nedeniyle hayatını kaybeden kişilerin artması sonucu Sağlık Bakanı ligde ilk yarı maçlarının seyircisiz oynanması gerektiğini belirtti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bu açıklaması üzerine TFF yaptığı son açıklama ile tavsiye kararınzılara uygun hareket etti. TFF ligin ilk yarısında maçların seyircisiz oynanması kararı alındığını açıkladı.

Güncel Yazılar