ING Basketbol Süper Lig

Burak Gören ‘’Avrupa’da Şampiyonluk İddiasında Takımız’’

Ankara’da ING Basketbol Süper Lig takımlarının katıldığı Ankara Turnuvası düzenleniyor. Basketbolda Ankara temsilcisi Türk Telekom Basketbol takımı turnuvanın ilk maçında Petkimspor ile karşılaştı ve Türk Telekom Petkimspor’u 68-66 yendi. Turnuvada Türk Telekom ikinci maçında da üstünlüğünü sürdürdü ve Gaziantep Basketbol Takımını 74-61 yendi. Türk Telekom takımı antrenörü Burak Gören takımın galibiyetlerinin basketbol ligi başlamadan önce moral verici olduğunu söyledi.

Burak Gören, Şampiyonlar Liginde de kazanma umutlarının olması takım için motivasyon arttırıcı bir özelliği olduğunu belirtti. Ankara ekibinin antrenörü, Türk Telekom’un Avrupa Kupalarında Türkiye’yi temsil eden ve şampiyonluk iddiası olan bir takım olduğunu bu gelişimin de sevindirici olduğunu ifade etti.

‘’Karakteri Sağlam Bir Takımız’’

Burak Gören Ankara Turnuvası’nda Petkim maçında istedikleri basketbolu oynayamadıklarını ama sonuçta galip olmanın sevindirici olduğunu belirtti. Teknik adam sezon başında oldukları için bu tarz aksaklıkların olabileceğini ama ilerleyen haftalarda daha iyi bir performans sergileyeceklerini söyledi. Burak Gören Türk Telekom takımının karakteri sağlam ve basketbolda başarılı basketbolculardan oluştuğunu da sözlerine ekledi. Burak Gören, takımın son transferi olan Göktuğ’un 19 yaşında genç bir basketbolcu olmasına rağmen başarılı ve çalışkan bir sporcu olduğuna da dikkat çekti.

Güncel Yazılar