2019-2020 basketbol

Türk Telekom’da Sezon Hazırlığı

Türk Telekom Basketbol Takımı 2019-2020 Basketbol sezonunu 34 puanla 10. Sırada tamamladı. Basketbol ligi maçlarına da corona virüsü nedeniyle 19 Mart tarihinde ara verilmişti. Türkiye Basketbol Federasyonu covid 19 riski devam ettiği için basketbol lig maçlarının başlamama kararını almıştı.

Türk Telekom Kulübü bu süreçte transfer çalışmalarını yaptı. Antrenör Burak Gören ile sözleşmesini uzatan Türk Telekom yeni sezonda da Burak Gören ile çalışacak. Basketbol takımı yeni sezon hazırlıklarına sağlık kontrolünden geçerek başladı. Türk Telekom takımının da sponsoru olan Lokman Hekim Hastaneleri’nde basketbolcular ve teknik kadronun sağlık kontrolleri yapıldı. Yapılan tetkikler ve testler sonucu basketbolcu ile teknik kadroda bir sağlık sorunu ortaya çıkmadı.

Covid 19 Test Sonuçları

Basketbolculara önce kan testi yapıldı ve ardından kulak-burun-boğaz, kardiyoloji, ortopedi, iç hastalıkları, genel cerrahi bölümlerinde tetkikler yapıldı. Bu tetkiklerden sonra radyolojik kontroller ve akciğer tetkikleri yapıldı. Türk Telekom takımına aynı zamanda covid 19 testi de yapıldı ve pozitif vakaya rastlanmadı. Ankara ekibi sağlık kontrollerinin ardından antrenman programına başlayacak.

Güncel Yazılar