2020-2021 futbol

TFF’nda Şok İstifa

Futbol takımları 2020-2021 futbol sezonu hazırlıklarını yaparken Türkiye Futbol Federasyonu’nda istifa şoku yaşandı. TFF Merkez hakem Komitesi Başkanı olan Zekeriya Alp istifa ettiğini açıkladı. TFF Zekeriya Alp’in istifası ile ilgili olarak, Zekeriya Alp’in Riva’da TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüşmesi sonucu istifanın gerçekleştiğini açıkladı.

Riva Ziyareti Sonrası İstifa

Zekeriya Alp 4 Temmuz 2019 tarihinde itibaren TFF Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı görevini sürdürüyordu. Zekeriya Alp önceki yıllarda da 1 Mart 2012-16 Aralık 2014 dönemlerinde de TFF Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı görevini yürütmüştü. 1 Haziran 2019 tarihinde bu görevde olan Sabri Çelik görevden ayrılmış ve 4 Temmuz 2019 tarihinde tekrar aynı göreve gelmişti. Zekeriya Alp futbol piyasasına futbolcu olarak girmiş biriydi ve 1968-1978 yılları arasında Beşiktaş’ta oynamıştı.

TFF yaptığı açıklama ile Zekeriya Alp’in istifasını duyurdu. TFF yaptığı açıklama ile Zekeriya Alp’in istifa nedeni ile ilgili bir bilgi vermedi. Yapılan açıklamada istifanın Zekeriya Alp’in Riva’da Nihat Özdemir’i ziyaret ettiği ve istifasını bildirdiği belirtildi. Açıklamada son olarak Zekeriya Alp’e başkanlığı döneminde yaptığı hizmet ve çalışmaları için teşekkür edildi.

Güncel Yazılar