corona virüsü

Nihat Özdemir’in Seyirci Açıklaması

Dünya’da ve Türkiye’de corona virüsü 2020 yılı ilk aylarında yayılmaya başladı. Türkiye ilk vakanın 11 Mart tarihinde görülmesiyle spor alanında alınan ilk önlem olarak maçların seyircisiz oynanma kararı alınmıştı. 19 Mart tarihinde de futbol, basketbol, voleybol ve hentbol maçları belirsiz bir süre ile durdurulmuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu covid 19 riski devam ederken 12 Haziran tarihinde futbol maçlarının başlaması kararını vermişti. Basketbol, voleybol ve hentbol maçları ise başlamadı. 12 Haziran tarihinde başlayan lig maçları alınan covid 19 önlemleri ile başlamıştı. Maçlarda alınan en önemli covid 19 önlemi ise maçların seyircisiz oynanmasıydı. 2019-2020 futbol sezonunda kalan maçlar seyircisiz oynansa da yeni sezonda maçların seyircili oynanma ihtimali taraftarların ve futbol kulüplerinin ümitlenmesine neden olmuştu.

Taraftarlar Üzüldü

TFF Nihat Özdemir yaptığı açıklama ile bu ümitleri bitirdi. Nihat Özdemir 2020-2021 futbol sezonunda da maçların seyircisiz oynanacağını açıkladı. 11 Eylül’de başlayacak olan yeni sezon maçlarının seyircisiz oynanacak olması takımlarını maçlarda destekleyemeyen taraftarları üzdü. Taraftarların maçlara gelememesi nedeniyle taraftar desteği olamadan maçlara çıkan takımlar da bu habere üzüldüler.

Dünyada oynana futbol maçları da covid 19 önlemleri kapsamında seyircisiz oynanıyor.

Güncel Yazılar