2020 yılı

Hakemde Covid 19 Pozitif

Corona virüsü 2020 yılı ilk aylarında Türkiye ve dünyada yayılmaya başladı. Türkiye’de 19 Mart tarihinde lig maçları covid 19 tedbirleri kapsamında ertelendi. Basketbol, voleybol, hentbol ligi federasyonları maçları tekrar başlamasını riskli gördüğü için bu liglerin maçları başlamadı. Türkiye Futbol Federasyonu futbol lig maçlarının 12 Haziran’da başlaması kararını aldı. 12 Haziran’da Süper Lig maçları başladı.

Süper Lig ve 1. Lig futbol takımlarındaki futbolcularda antrenman öncesi yapılan covid 19 testlerinde çok sayıda pozitif vakalar çıktı. Corona virüsü tedbirleri kapsamında maçlar seyircisiz oynansa da maçlarda covid 19 riski bulunuyor. Son olarak üst klasmanda görev yapan bir futbol hakeminde corona virüsü tespit edildi.

‘’Semptom Görülmedi’’

Türkiye futbol Federasyonu Sağlık Kurulu’nun yaptığı açıklamada maç öncesi ve belli aralıklarla düzenli olarak hakemlere yapılan covid 19 testinde bir hakemde virüse rastlandığını belirtti. Hakeme 9 Temmuz Perşembe günü yapılan test ile corona virüsünün tespit edildiğini ve hakemde covid 19 semptomları görülmediğine dikkat çekildi. TFF Sağlık Kurulu hakemin tedavisine başlandığını ve 14 gün karantina süresinin uygulanacağını da açıkladı.

Güncel Yazılar