covid 19

Basketbol, Voleybol ve Hentbol Liginde Son

Corona virüsü covid 19 dünyada ve Türkiye’de hızla yayılmaya başlamasıyla spor alanında alınan ilk önlem lig maçlarının ertelenmesi oldu. Türkiye’de de futbol, basketbol, voleybol ve hentbol lig maçları olmak üzere bütün spor faaliyetleri belirsiz süre ile ertelendi. Corona virüsünün dünyada ve Türkiye’de yayılmasının yayılmasıyla beraber hayatını kaybedenlerin devam etmesine rağmen futbol lig maçlarının 12 Haziran’da başlaması kararı alındı.

Futbol maçlarının başlamasının ne derece güvenli olduğu tartışmaları devam ederken basketbol ve hentbol liginin devam etmeyeceği kararı alındı.

Şampiyonsuz Sezon

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı olan Hidayet Türkoğlu corona virüsü sebebiyle ara verilen basketbol ligi maçlarının oynanmayacağını ve ligi bitirdiklerini açıkladı. Hidayet Türkoğlu basketbol liginde bu sezon şampiyon olmayacağını ve küme düşmenin de olmayacağını ifade etti.

Türkiye voleybol lig maçları da devam etmeyecek ve Türkiye voleybol federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ voleybol liglerinin sonlandığının açıklamasını yaptı. Mehmet Akif Üstündağ da voleybol liginde 2019-2020 sezonunda şampiyon olmayacağını hiçbir takımın da küme düşmeyeceğini belirtti.

Son olarak da Türkiye’de hentbol ligi iptal edildi ve hentbol liginde de basketbol ile voleybol liginde olduğu gibi şampiyonsuz ve küme düşmenin olmadığı bir sezon oldu.

Güncel Yazılar