Türkiye Kupası Dörtlü Final Şubat’ta Ankara’da

Türkiye Kupası Dörtlü Finali 14 Şubat-16 Şubat tarihlerinde Ankara’da yapılacak. Türkiye Kupası Dörtlü finali bu sene yeni format ile düzenleniyor. Yeni formattaki Türkiye Kupası Dörtlü Finali maçları Ankara Spor Salonu’nda oynanacak.

Türkiye Kupası Dörtlü Finalinin yeni formatında basketbol liginin ilk yarısını ilk dörtte tamamlamış olan takımlar ile ikinci kısım dörtte tamamlamış olan takımlar iki bölüme ayrılacak. İki bölüme ayrılan bu takımlar arasında kura çekimi ile eşleşme yapılacak.

Yapılan kura çekimi ile birbiri ile eşleşen takımlar ilk maçlarını 11 Şubat ve 12 Şubat’ta yapacaklar. Tek maç olarak oynanacak ilk maçların sonuçlarına göre dörtlü finale kalan takımlar belli olacak. 14 -16 Şubat tarihlerinde dörtlü finale kalan takımlar Ankara Spor Salonunda maç yapacaklar.

Final Maçı Ne Zaman

16 Şubat’ta Türkiye Kupası Dörtlü Finalin final maçının olacağı tarih olacak. Türkiye Kupası Dörtlü Finali ile başkentteki basketbol severler ING Basketbol Süper Liginin 1. yarısındaki en iyi takımlarının mücadelelerini seyredecekler ve en iyilerin mücadelesini seyretmenin keyfine varacaklar. Ankaralı basketbol severlerin kaçırmak istemeyeceği maçlar şubat ayında Ankara Spor Salonunda olacak.