2019-2020 futbol sezonu

Süper Kupa Katar’da

Süper Lig 2019-2020 futbol sezonu şampiyonu Medipol Başakşehir oldu. Sezonun şampiyonluktaki en güçlü adayı Trabzonspor olmasına rağmen bordo mavili takım şampiyonluğu Medipol Başakşehir’e kaptırdı. Trabzonspor Süper Lig şampiyonu olamadı ama Ziraat Türkiye Kupası’nı kazandı. Türkiye Futbol federasyonu Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklama ile Süper Lig şampiyonu Medipol Başakşehir ile Ziraat Türkiye Kupası sahibi Trabzonspor’un Süper Kupa finalinde oynayacağını açıkladı.

Nihat Özdemir Medipol Başakşehir ile Trabzonspor’un Süper Kupa finalini Katar’da oynayacağını söyledi. TFF Başkanı Katar’ın başkenti Doha’da oynanacak olan Medipol Başakşehir – Trabzonspor Süper Kupa finalinde galip gelen takımın Katar Süper Kupa galibi takım ile karşılaşacağını belirtti.

‘’Sezonu Futbol Oynayarak Bitirmek İstiyoruz’’

Nihat Özdemir, Katar’ın başkenti Doha’da oynanacak olan Süper Kupa maçı ile ilgili gelir elde ettiklerini söyledi. TFF Başkanı Süper Kupa maçının Katar’da oynanmasının nedeni olarak corona virüsü salgını ve iklim koşulları olduğunu ifade etti. Süper Kupa finalinin Ocak 2021’de oynanması planlanıyor.  

TFF Başkanı Nihat Özdemir 11 Eylül tarihinde (bugün) oynanacak Rizespor-Fenerbahçe maçı ile 2020-2021 futbol sezonunun başlayacağına dikkat çekerek sezonu futbol oynayarak 6 Mayıs tarihinde bitirmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar