corona virüsü

Nihat Özdemir’den Seyircili Maç Açıklaması

Türkiye’de ilk corona virüsü vakası 11 Mart tarihinde görülmeye başladı. Dünyada ve Türkiye’de hızla yayılan covid 19 konusunda spor alanında ilk alınan önlem lig maçlarının ertelenmesiydi. Türkiye’de 19 Mart’ta ertelenen lig maçları 12 Haziran tarihinde tekrar başladı. Covid 19 tehlikesi henüz geçmeden ve risk devam ederken lig maçlarının 12 Haziran tarihinde başlaması tepki çekmişti. Türkiye’de ve dünyada yeniden başlayan lig maçları covid 19 önlemleri ile başlamıştı. Bu önlemlerden en önemlisi maçların seyircisiz oynanmasıydı.

Lig maçlarının seyircisiz oynanması maçlarda takımların motivasyonlarını olumsuz etkilese de önemli olan sağlığın öncelikli olmasıydı. TFF Başkanı Nihat Özdemir son yaptığı açıklama ile yeni sezonda maçların seyircili oynanma ihtimalinin olduğunu söyledi.

‘’Çalışma Yapılacak’’

Nihat Özdemir maçların seyircili oynanması planını düşündüklerini ama bu planın uygulanması ile ilgili bir hazırlık henüz yapmadıklarını da belirtti. TFF Başkanı yeni sezonda statlarda seyirci olmasının düşünüldüğünü ama seyircilerin stadın tam kapasitesinde olamayacağını bunun mümkün olmadığını ifade etti. Nihat Özdemir seyircili maçlar için TFF’nun sağlığın öncelikli olarak bir çalışma yapacağını ve buna göre kararın alınacağını da sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar