Türkiye'nin Başkenti

Altındağ’da Okçular Yetişiyor

Ankara Türkiye’nin başkenti olması yanında spora verdiği önemle de önde olan bir şehirdir. Ankara’nın ilçesi Altındağ’da açılan yaz spor kursları Altındağlı geçlere ve çocukları spora yönlendiriyor. Altındağ’da bulunan Gençlik Merkezleri gençleri ve çocukları istedikleri spor dalları ile uğraşmasına fırsat veriyor. Gençlik Merkezinde ata sporumuzdan biri olan okçuluk kursu da açıldı. Okçuluk sporuna ilgisi olan ve ileride profesyonel okçu olmak isteyen gençler ile çocuklar kurslara ilgi gösteriyor.

‘’Şampiyon Okçular Altındağ’dan Çıkacak’’

Altındağ belediye başkanı Doç.Dr. Asım Balcı açılan spor kurslarına ilginin büyük olduğunu ve okçuluğa ilginin olmasının da kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Asım balcı Altındağ Belediyesi olarak okçuluk sporuna sahip çıkacaklarını ve okçuluk kursuna katılan gençler arasından profesyonel okçuların da çıkacağını söyledi. Asım Balcı gelecek yıllarda Türkiye’yi uluslararası okçuluk turnuvalarında temsil edecek sporcuların Altındağ’dan olacağını da açıkladı.

Altındağ Belediye Başkanı her spor dalının fiziksel olarak gelişim yanında sosyal ve bireysel gelişime de önemli katkısı olduğunu ifade etti. Asım Balcı bir spor dalı ile uğraşan gencin bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler olacağına da dikkat çekti.

Güncel Yazılar