corona virüsü

Lig Başlama Tarihi Kesinleşti

TFF corona virüsü sebebiyle ertelenen lig maçlarının 12 Haziran tarihinde başlayacağını açıklamıştı. Süper Lig futbol kulüpleri başta olmak üzere futbol kulüplerinde çıkan covid 19 vakaları 12 Haziran tarihi ile ilgili endişeleri de beraberinde getirmişti. TFF Yönetim Kurulu bugün bir toplantı yaparak lig başlama tarihini tekrar görüştü. Toplantıdan çıkan sonuçta tarihte bir değişiklik olmadı ve 12 Haziran tarihinde lig maçlarının başlayacağı kesinleşti.

TFF Yönetim Kurulu‘nun yaptığı toplantı sonucu 12 Haziran’da başlayacak lig maçları seyircisiz oynanacak. Maçlar fikstüre göre deplasmanda ya da kendi sahasında oynanacak. Futbol kulüplerinin maçta 5 oyuncu değiştirme hakkı bulunacak.

Küme Düşme Kararı

Toplantıda 2019-2020 futbol sezonunda ligde küme düşmenin kaldırılması teklifi de görüşüldü. Süper Lig takımlarının TFF’na bulunduğu bu sezon ligden düşmenin kaldırılması teklifi reddedildi. Ankaragücü başta olmak üzere futbol kulüpleri bu talepte bulunmuştu. Ertelenen Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçı ve final maçının da belirlenecek yeni takvime göre oynanması da toplantının kararları arasındaydı. Ziraat Türkiye Kupası maçlarındaki covid 19 kuralları fa TFF tarafından belirlenecek.

Güncel Yazılar