Ankara

Fatih Mert’ten Teknik Direktör Açıklaması

Süper Lig Ankara temsilcisi Ankaragücü ligi son sırada tamamladı ve Süper Ligden düşmüştü. Ankaragücü başkanı Fatih Mert ligde bu yıl yaşanan covid 19 küresel salgını sebebiyle ligden düşmenin kaldırılması ile ilgili talepte bulundu. Fatih Mert’in bu çabaları boşa çıkmadı ve bu sezon ligden düşme kaldırıldı.

2020-2021 futbol sezonunda Süper Ligde mücadele edecek olan Ankaragücü’nde teknik direktör arayışları sürüyor. Ligin bitimine 4 hafta kala teknik direktör Mustafa Reşit Akçay ile yolları ayıran Ankaragücü İbrahim Üzülmez ile çalışmaya başlamıştı. Lig bitiminde İbrahim Üzülmez ile de çalışmayı bırakan sarı lacivertli takımda Fatih Mert yerli teknik direktör ile çalışabileceklerini söyledi.

‘’Bütçemiz Yetmez’’

Fatih Mert, Ersun Yanal, Abdullah Avcı ve İsmail Kartal’ın Ankaragücü’ne teknik direktör olarak isimlerinin geçtiğini ama bu isimlerle çalışmanın mümkün olmadığını belirtti. Fatih Mert bu teknik adamların maliyetinin Ankaragücü’ne fazla geleceğini ve bunu karşılayamayacaklarını ifade etti. Fatih Mert Ankaragücü2nün maddi olarak sıkıntılı bir dönemde olduğunu bu sebeple teknik direktör seçiminde Türk teknik direktör ile çalışacaklarını söyledi.

Fatih Mert geçen sezon teknik direktör konusunda hata yaptıklarını da sözlerine ekledi.  

Güncel Yazılar