başkent temsilcisi

Ankara Kulüplerinin Sezon Hazırlıkları

Süper Ligin iki Başkent temsilcisi Gençlerbirliği ve Ankaragücü yeni sezon hazırlıklarına başladı. 2019-2020 futbol sezonu sonunda ligden düşen Ankaragücü ligden düşmenin kaldırılması ile Süper ligde kaldı. Ankaragücü Kulübü corona virüsü sebebiyle futbol kulüplerinin yaşadıkları sıkıntılı süreç sebebiyle bu sezon ligden düşmenin kaldırılmasını talep etmişti. Bu kararın alınmasında Ankaragücü kulübü öncü olmuştu. Alınan bu kararla yeni sezonda da Süper Ligde kalan Ankaragücü yeni sezon çalışmalarına da başlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediği harcama limitleri dahilinde Ankaragücü’nün harcama limiti 82 milyon TL oldu. Finansal olarak zor bir dönem geçiren Ankaragücü transfer yasağı almamak için de mücadele ediyor. Ankaragücü’nün başarılı futbolcusu Dever Orgill ligin başarılı takımı Antalyaspor’a transfer oldu.

Gençlerbirliği Kampa Hazırlanıyor

Gençlerbirliği takımının belirlenen harcama limiti ise 72 milyon TL oldu. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile yollarını ayıran Gençlerbirliği ise yeni sezon hazırlıklarına yeni teknik direktör ile başladı. Gençlerbirliği kulübü eski bir Gençlerbirliği futbolcusu olan Mert Nobre teknik direktörlük sözleşmesi imzalayan Gençlerbirliği yeni sezon çalışmalarına kamp programı ile başlayacak. Gençlerbirliği futbolcusu Sadio Diallo ile de yollarını ayırdı.   

Güncel Yazılar