covid 19

Fahrettin Koca’nın Seyircili Maç Açıklaması

Küresel salgın covid 19 ile hayatın her alanında tedbirler alınıyor. 11 Mart tarihinde Türkiye’de ilk vakanın görülmesinin ardından lig maçları 19 Mart tarihinde durdurulmuştu. Futbol, basketbol, voleybol ve basketbol lig maçları belirsiz bir süre ile ertelenmişti. Corona virüsünün dünyada ve Türkiye’de yayılmasının devam etmesi sonucu basketbol, voleybol ve hentbol lig maçları başlamadı.

Türkiye Futbol Federasyonu futbol lig maçlarının 12 Haziran tarihinde başlama kararı aldı ve bu tarihte lig maçları başladı. Sağlık bakanı Fahrettin Koca 12 Haziran’da futbol maçlarının başlamasının Sağlık bakanlığı sorumluluğunda olmadığını TFF’nun sorumluluğunda olduğunu ısrarla belirtmişti. Futbol kulüplerinde her gün ortaya çıkan corona virüsü vakaları tedirginliği arttırsa da lig maçları seyircisiz olarak oynandı ve 26 Temmuz tarihinde sezon bitti.

‘’Önerimiz Seyircisiz Maç’’

Futbolda yeni sezon maçları da seyircisiz oynanacak. TFF yaptığı açıklama ile ekim ayından itibaren stadyumlarda taraftarların olabileceğini açıklamıştı. Stat kapasitesinin yüzde 30’u kadar taraftarın maske zorunluluğu ve sosyal mesafeye uygun olarak tribünlerde olabileceği belirtilmişti Sağlık bakanı Fahrettin Koca ise ligin ilk yarısında maçların seyircisiz oynanması yönünde öneri olduğunu açıkladı. TFF’nun ise Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın önerisinden sonra nasıl karar vereceği bilinmiyor.

Güncel Yazılar