Ankaragücü

Murat Cavcav’dan Mustafa Kaplan Açıklaması

Süper Ligde Ankara’yı Ankaragücü takımı ile Gençlerbirliği temsil ediyor. Gençlerbirliği takımı 2019-2020 futbol sezonunu 12. Sırada tamamladı. Kırmızı siyahlı kulüp teknik direktör olarak Hamza Hamzaoğlu ile yolları ayırdı. Gençlerbirliği’nin yeni teknik direktörü eski Gençlerbirliği futbolcusu Mert Nobre oldu. Mert Nobre ile Gençlerbirliği takımına sportif direktör olarak da Mustafa Kaplan getirildi.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav Mustafa Kaplan’ın geçmiş sezonda da antrenörlük yaptığını ve Gençlerbirliği camiasına yabancı olmadığını söyledi. Murat Cavcav Mustafa Kaplan ile Mert Nobre ve Gençlerbirliği takımının iletişiminin çok iyi olduğunu ve başarılı bir sezon geçireceklerine inandığını belirtti.

’Taraftarlar ile Futbol Oynamak İstiyoruz’’

Murat Cavcav yeni sezon kadro hazırlığı yaparken alt yapıdan yetişen 7 futbolcuyu kadroya dahil ettiklerine de dikkat çekerek Gençlerbirliği’nin alt yapı takımına verdiği önemi hatırlattı. Gençlerbirliği teknik direktörü alt yapıdan gelen ve yerli futbolcuların yedek kulübesinde oturmaması için 11 yabancı futbolcuyu aşmayacaklarını da ifade etti.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı maçların taraftarlar ile coşkulu olduğunu da söyledi. Murat Cavcav Covid 19 vaka sayılarının dünyada ve Türkiye’de azalmasını dolu tribünler önünde futbol oynamayı dilediklerini sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar