yüzme sporu

Başkentin Voleybol Sevgisi

Ankara’da Çankaya Belediyesi yüzme sporu gelişimi için Çiğdem Mahallesi’nde kapalı yüzme havuzu yapımına başladı. Yüzme havuzunun yapım aşamasının büyük çoğunluğu tamamlandı ve yüzme havuzunun kullanıma açılmasına az bir zaman kaldı. Yarı olimpik standartlarda olan yüzme havuzunun yaz sonunda tamamlanması bekleniyor ve sonbaharda yüzücülerin hizmetine açılacak.

25 metre uzunluğunda olan yarı olimpik yüzme havuzu 6 kulvardan oluşacak. Kapalı yüzme havuzunun yanında 15 metre ölçüsünde rehabilite eğlence havuzu da bulunuyor. Yüzme havuzlu dışında step aerobik ve yoga sporu için de alanlar kompleksin içinde yer alacak.

Sonbaharda Açılabilir

Çankaya’da bulunan Erdal İnönü Kapalı Yüzme Havuzu ile hizmet verecek olan Çiğdem Mahallesi’ndeki yüzme havuzu önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen Çiğdem Mahallesi’ndeki yüzme havuzunun tamamlanma aşamasında olduğunu ve corona virüsü salgının yayılma durumuna göre sonbaharda açılabileceğini belirtti. Alper Taşdelen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çankaya Belediyesi’nin bir protokol imzaladığını ve bu protokol ile beden eğitimi derslerinin Erdal İnönü Kapalı Yüzme Havuzu’nda yapıldığını anlattı. Çankaya Belediye Başkanı Çiğdem Mahallesi’nin açılmasıyla bu kapalı havuzun da öğrencilere hizmet vereceğini söyledi.

Güncel Yazılar