Ankara

Ankaragücü Lig Maçlarına Hazırlanıyor

Süper Ligin Ankara temsilcisi Ankaragücü lig maçlarına hazırlık antrenmanına geç başlamıştı. Bunun sebebi Ankaragücülü futbolcu Ricardo Faty’de corona virüsü tespit edilmesiydi. Ricardo Faty covid 19 tedavisinin ardından takımı ile antrenmanlara başlamıştı. Teknik direktör Mustafa Reşit Akçay yönetiminde antrenman programını uygulayan sarı lacivertli takımın tek hedefi ligde kalmak oldu.

Ankaragücü kulübü TFF’na bu sezon ligden düşmenin kaldırılması için 7 kulüp ile talepte bulunmuştu. TFF’nun bu talebi reddetmesi Ankaragücü’nün ligde kalma hedefini değiştirmedi ve futbolcular ligde kalmak için ellerinden geleni yapacaklar.

Gaziantepspor’da da Covid 19

12 Haziran’da başlayacak olan lig maçlarında Ankaragücü’nün ilk maçı 14 Haziran’da Gaziantepspor ile olacak. Ankara ekibinin karşılaştığı covid 19 vakasıyla rakibi Gaziantepspor da karşılaştı. Gaziantepspor Kulübünden 29 Mayıs Cuma günü yapılan açıklamada bir kulüp çalışanında corona virüsü tespit edildiği açıklandı.

Gaziantepspor-Ankaragücü maçının ligin ilk yarısında oynanan ilk maçında Ankaragücü 2-1 yenilmişti. Ankara ekibi 14 Haziran tarihinde oynanacak bu maçı kazanıp ligde kalma şansını arttırmak istiyor ve ilk maçının da rövanşını almak istiyor.

Güncel Yazılar