Ankara’da 3 Parça

Liglere verilen Milli Takım arası sona erdikten sonra TFF 1.Lig’de Ankara’yı çok yakından ilgilendiren ve çok da heyecanlandıran 2 maç oynandı. Bu maçların birinde Ankara Keçiörengücü kendi sahasında ligin en iddialı takımlarından birisi olan Samsunspor’u konuk etti. Diğerinde ise Ankara Derbisi oynandı ve Gençlerbirliği, Ankaragücü’nü misafir etti. 2 maçtan çıkan sonuçlar ise Ankaragücü’nü mutluluktan havaya uçururken, Ankara Keçiörengücü’nü de oldukça tatmin etti. Haftanın kaybedeni ise derbinin de kaybedeni olan Gençlerbirliği oldu.

Ehveni Şer

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk devresinin son haftalarına kadar iyi bir performans gösteremese de toparlanmayı başaran Ankara Keçiörengücü, kendi sahasında Samsunspor’u konuk etti. Eflatun Beyazlı ekip, birçok pozisyondan yararlanamadığı, toplarının direkten döndüğü maçtan 1 puanla ayrıldı ancak bu 1 puan hem mutluluk hem de üzüntü vericiydi.

Mutluluk vericiydi çünkü Samsunspor kâğıt üzerinde ligin en zorlu ekiplerinden birisi ve Kırmızı Beyazlı ekip karşısında alınan 1 puan birçok maçtan alınan 3 puan kadar değerli olabilir. Aynı zamanda üzücüydü çünkü Ankara Keçiörengücü bitiricilik konusunda daha iyi bir gününde olsaydı rakibin kim olduğu fark etmeksizin sahadan 3 puanla ayrılabilecek bir performans göstermişti. Ancak bu performansın karşılığını almayı başaramadı.

Teknik Direktör Taner Taşkın ve öğrencileri, ligin 24’üncü haftasında Boluspor’a konuk olacak ve 4 maçtır devam eden yenilmezlik serisini 3 puanla birlikte 5 maça çıkarmaya çalışacak.

Kaybedenler Kulübü

Ankara Keçiörengücü’nün hem üzen hem de sevindiren maçından sonra Ankara takımlarını doğrudan karşı karşıya getiren maçta Gençlerbirliği ile Ankaragücü karşılaştı.

Eryaman Stadyumu’nda bu sefer Kırmızı Kara’nın ev sahibi olarak çıktığı maçta Gençlerbirliği adına olumlu bir şeyler söylemek ise neredeyse mümkün değil. Maçın çok erken bir döneminde geriye düşen Gençlerbirliği, maç boyunca Ankaragücü’nün kalitesine karşılık veremedi ve ezeli rakibi ile ebedi dostu olarak değerlendirdiği Sarı Lacivertli ekibe 3-0’lık skorla boyun eğmek zorunda kaldı.

TFF 1.Lig’in ikinci yarısında oynadığı 4’üncü maçtan da mağlup ayrılan Gençlerbirliği, kendisi gibi çok kötü bir formu olan Altınordu’nun sahasında yükselişe geçmeyi hedefleyecek.

Ankara’nın ve Ligin Lideri

Bu haftanın sadece Ankara’nın değil ligin de en mutlu takımı Ankaragücü oldu. Sarı Lacivertliler Başkent Derbisinde ezeli rakip Gençlerbirliği’ne karşı çok güzel bir performans sergiledi. 3 puanı 3 golle almayı başaran Mustafa Dalcı’nın öğrencileri, galibiyet serisini de 6 maça çıkardı.

Bu 6 maçlık galibiyet serisinin oluştuğu dönemde Ümraniyespor’un ekstra puan kayıpları yaşaması da Ankaragücü’nün ekmeğine yağ sürdü. Sarı Lacivertli ekip, 23’üncü haftada aldığı Gençlerbirliği galibiyetiyle birlikte artık TFF 1.Lig’in yeni lideri.

24’üncü haftada oynayacağı maça lider sıfatı ile çıkacak olan Ankaragücü, kendi sahasında çok iddialı bir takım olan İstanbulspor’u konuk edecek. Ankaragücü, Ümraniyespor’un 3 puan önünde yer alıyor.