Türk Telekom’dan Seriye Devam

Ankara’nın en değerli basketbol kulüplerinden birisi olan Türk Telekom, ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Hem Avrupa müsabakalarında hem de ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde harika bir performans sergileyen Ankara temsilcisi, Aliağa Petkim ile oynanan maçta sahadan 75-70 galip ayrılmayı başardı.

Galibiyet Alışkanlığı

Ankara’nın ve Türk basketbolunun değerli kulüplerinden Türk Telekom Basketbol Kulübü, ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde esmeye devam ediyor. Ankara temsilcisi, ligin 20’inci haftasında Ankara’da oynadığı maçta Aliağa Petkim’i konuk etti.

Büyük bir çekişmeye sahne olan maçta ilk çeyreğe hızlı başlayan taraf da Türk Telekom’du. Gani Erdi ve Can Uğur’un üçlükleri ile birlikte maça çok iyi bir giriş yapan Başkent temsilcisi, çeyreğin son 2 dakikasına 19-14 önde girdi.

Çeyreğin son dakikalarında kendisine gelen Petkim, çeyreği 19-20 önde tamamladı. Bununla birlikte ikinci yarıda da değişen bir şey olmadı ve iki takım çok çekişmeli bir performansı ortaya koydu. Oyunun ikinci çeyreğinin yarısında skor 29-29 eşitlikle geçilirken, çeyreğin sonunda iyi bir son top kullanımı yapan Türk Telekom, yarıyı 41-40 önde kapattı.

İkinci yarıya çok daha agresif bir savunmayla giren Başkent temsilcisi, bu sayede farkı açmayı da başardı. Bununla birlikte İzmir temsilcisi yine çeyreğin son dakikalarına doğru toparlandı ve farkı eritmeyi bildi. Maçın üçüncü çeyreği yine heyecanla geçerken, dördüncü çeyrek ise inanılmaz ataklara sahne oldu. Son 5 dakikaya önde giren Telekom, bitime 2 dakika kala skoru 73-67’ye kadar getirdi. Petkim’in üçlük bulmasıyla birlikte heyecan doruğa ulaşırken, son hücumu Samet Geyik’in serbest atışlarıyla kapatan Ankara temsilcisi, sahadan 75-70 galip ayrıldı.

Türk Telekom’da Anthony Clemmons 20 sayı, Aubrey Dawkins 13 sayı attı. Petkim’de ise Sean Armand 26 sayı ve 6 ribaunt ile maçın ve takımının en çok skor üreten oyuncusu olmayı başardı. Gary Browne ise 17 sayı ve 6 ribaunt ile takımına katkı sağlasa da galibiyet için yeterli olmadı.

Bu skorla birlikte Türk Telekom, 20’inci maçında 9’uncu galibiyetini aldı. Başkent temsilcisi 4 maçtır kazanmaya devam ediyor. Aliağa Petkim ise kötü performansını sürdürdü. İzmir temsilcisinin 20 maçta sadece 3 galibiyeti bulunuyor.

Hedef Avrupa

Ankara’nın basketbol değeri Türk Telekom, ING Türkiye Basketbol Ligi’nde işleri yoluna koymayı başardı. Başkent temsilcisi artık hedefi Avrupa’ya çevirdi. Eurocup mücadelesi verecek olan Türk Telekom, 9 Şubat 2022 günü Badalona’yı konuk edecek. Grubun lideri olan Badalona 12 maçta 10 galibiyet ve 2 beraberlik almayı başardı.

Türk Telekom ise 12 maçta 6 galibiyet ve 6 mağlubiyet aldı. Temsilcimiz, grubun 7’inci sırasında yer alıyor. Hatırlanacağı üzere Ankara’da oynanan bir diğer maçta grubun bir diğer favorisi olan Partizan sahadan boynu bükük ayrılmıştı.