FIBA Şampiyonlar Ligi

Türk Telekom Strasbourg’u 90-89 Yendi

Türk Telekom Erkek Basketbol takımı FIBA Şampiyonlar Ligi maçında Fransa temsilcisi SIG Strasbourg ile karşılaştı. 5 Şubat Çarşamba günü Türk Telekom’un deplasmanda oynadığı maç 90-89 Türk Telekom’un galibiyeti ile sona erdi. Türk Telekom lider olduğu FIBA Şampiyonlar Ligindeki A grubundan çıkarak kupadaki 16 takım arasına girdi. Türk Telekom’un Strasbourg karşısında aldığı bu galibiyet 11. Galibiyeti oldu ve grupta 14 maç sonucu 24 puanla lider oldu.

Türk Telekom Strasbourg ile oynadığı maçın ilk çeyreğini 20-17 önde bitirdi. İkinci çeyrekteki skor da 41-39 Türk Telekom’un önde olduğu bir skor oldu. Üçüncü çeyrek de yakın sayılarla 65-64 Türk Telekom’un üstünlüğü ile bitti. Dördüncü çeyrek sonucu maçon skorunu belirleyen sonuç oldu ve Ankara temsilcisi takımımız maçı 90-89 galip sonlandırdı.

Türk Telekom Ligde de Galibiyet İstiyor

Türk Telekom Erkek Basketbol takımı FIBA Şampiyonlar Ligi maçlarındaki başarılı performansını ING Basketbol Liginde pek gösteremiyor. Türk Telekom ligde pazar günü Fenerbahçe’ye 91-67 yenildi. 09 şubat cumartesi günü de ligde Tofaş ile karşılaşacak olan Türk Telekom bu maçtan galip ayrılıp FIBA Şampiyonlar Ligindeki başarısını burada da göstermek istiyor.