FIBA Şampiyonlar Ligi

Türk Telekom-Polski Cukier Torun Maçı

Türk Telekom Erkek Basketbol Takımının FIBA Şampiyonlar Ligi 13. Hafta maçında Polonya temsilcisi Polski Cukier Torun ile karşılaştı. 29 Ocak Çarşamba günü oynanan maçı Türk Telekom 100-87 kazanarak 13 maçtaki 10. Galibiyetini elde etti. Türk Telekom’un daha önce kazandığı maçlar ile Şampiyonlar Liginde bulunduğu A grubundan çıkması kesinleşmişti. Türk Telekom’un rakibi Polski Cukier Torun ise A grubunda son sırada bulunuyor ve Türk Telekom yenilgisi takımın 11. Yenilgisi oldu.

Ankara’da oynanan maçın ilk çeyreğini 30-14 Türk Teleom önde kapattı. İkinci çeyrek de Türk Telekom’un üstünlüğü ile 57-31 bitti. Üçüncü çeyrekte de üstünlüğü bırakmayan Türk Telekom bu çeyrekten de 76-55 galip ayrıldı ve maçın bütün çeyreklerinde galip olan taraf oldu. Türk Telekom maç boyunca sürdürdüğü üstünlüğünü maçın skoruna da yansıttı ve maçtan 100-87 galip ayrıldı.

Türk Telekom’un Sıradaki Maçı Strasbourg

Türk Telekom’un 100-87 galibiyeti Türk Telekom taraftarları ve futbolcularda sevinç yarattı. FIBA Şampiyonlar Ligi maçlarında Türk Telekom 5 Şubat’ta Fransa’nın Strasbourg takımı ile karşılaşacak. Strasbourg’da oynanacak olan maçı Türk Telekom kazanmak ve FIBA Şampiyonlar Ligindeki galibiyet serisine devam etmeyi istiyor.