Türk Telekom’un Manresa Galibiyeti

15 Ocak’ta FIBA Şampiyonlar Liginde Türk Telekom – Manresa arasında oynanan maçı Türk Telekom 78-72 kazanmış ve bir üst tura geçmeye hak kazanmıştı. Bu başarılı sonu hem Türk Telekom takımı ve yöneticilerini hem de Türk Telekom taraftarını sevindirmişti. Türk Telekom’un baş antrenörü Burak Gören maçtan sonra yaptığı açıklamadı Türk Telekom takımının üstün bir performans ile maçı tamamladığını ve bu galibiyet ile tur atlamayı takım olarak hak ettiklerini söyledi. Burak Gören aldıkları bu başarılı sonucun Ankara basketbolu ve Türk basketbolu için başarılı bir sonuç olduğunu ve şampiyonada bu istikrarda gitmeyi hedeflediklerini söyledi.

Burak Gören ‘’ Seyirci ve taraftar desteği kazanma sebebimiz’’

Burak Gören Manresa maçı ve gruptaki diğer maçlarla ilgili şu açıklamalarda bulundu ‘’ Türk Telekom’un FIBA Şampiyonlar Liginde bulunduğu A grubu şampiyonanın en zor ve en güçlü takımlarının olduğu grup. Bu grupta böyle başarılı sonuçlar almak takım olarak çalışmamızın sonucudur ve bu sonuçlar sadece bugünün çalışması değil geçmişte de takım olmamızın ve disiplinli çalışmamızın sonuçlarıdır. Maçta yenik durumda olsak bile takım olarak umudumuzu kaybetmememiz ve kazanma inancımızın tam olması bize galibiyeti ve bir üst tura çıkmamızı getirmiştir. ‘’

Burak Gören ayrıca Türk Telekom’un bu başarısında seyircilerinin ve taraftarlarının kendilerini yalnız bırakmaması ve hep desteklemelerinin başarılı sonuçlar almalarındaki en büyük etken olduğunu da sözlerine ekledi. Türk Telekom 22 Ocak Çarşamba günü Belçika’nın Oostende takımı ile karşılaşacak.