MKE Ankaragücü’nde Teknik Direktör Ayrılışı

Süper Ligde sondan bir üst sırada yani 17. Sırada yer alan Ankara kulübü MKE Ankaragücü teknik Direktör Mustafa Kaplan ile çalışmama kararı aldı. Ligin ilk yarısında 11. Haftada Ankaragücü ile çalışmaya başlayan Mustafa Kaplan takımı istenen başarıya ulaştıramadı.

Mustafa Kaplan’ın Ankaragücü takımını çalıştırmaya başladığı 11. Haftadan itibaren MKE Ankaragücü takımı yaptığı maçları kazanamadı. Ligin ikinci yarısının başladığı 18. Hafta maçında cuma günü MKE Ankaragücü Konyaspor ile karşılaşmış ve maçtan 1-0 yenilgi ile ayrılmıştı. Konyaspor yenilgisinden sonra MKE Ankaragücü ‘nün lig sıralamasında son sıralarda olmasıyla MKE Ankaragücü yönetimi teknik direktör ile sözleşmeyi feshetme kararı aldı. Mustafa Kaplan döneminde Ankaragücü 7 maçta 3 beraberlik ve 4 yenilgi aldı. Takım Süper Ligde 18 haftada oynanan maçlarda 12 puan alarak 17.sırada bulunuyor.

Yönetim ‘’Anlaşarak sözleşmeyi feshettik.’’

MKE Ankaragücü yönetimi Mustafa Kaplan ile ilgili yaptığı açıklamada Mustafa Kaplan ile anlaşma ile sözleşmenin feshedildiğini belirtti. Yönetim Mustafa Kaplan’a MKE Ankaragücü’nde geçirdiği zamanda kulübe katkıları için teşekkür ederek MKE Ankaragücü’nden sonraki spor hayatında başarılı olmasını dilediler.