Hava Silahlar Para Atıcılık Türkiye Şampiyonası Bitti

Havalı Silahlar Para Atıcılık Türkiye Şampiyonası Ankara’da yapıldı ve şampiyona bugün sona erdi. Ankara Eryaman’da bulunan Türkiye Olimpiyat Merkezinde düzenlenen şampiyonada erkekler ve kadınlar hem ayrı kategorilerde hem karılık olarak yarıştılar. 12 spor kulübü ve bu spor kulüplerine kayıtlı 54 sporcu Havalı Silahlar Para Atıcılık Şampiyonasında dereceye girmek için yarıştılar.

Şampiyonada tabanca kategorisi ve tüfek kategorisi olmak üzere iki kategoride yarışlar düzenlendi. Tabanca kategorisinde sporcular P1 ve P2 sınıfı, tüfek kategorisinde de R1, R2, R3, R4, R5 sınıflarında birbirleri ile mücadele ettiler.

Şampiyonanın sonunda madalya almaya hak kazanan sporculara madalyayı Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı İrfan Çelik, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Kulübü Genel sekreteri Erhan Durukan, Atıcılık Milli Takım Antrenörü Kadri Akgün taktı.

Şampiyonada Madalyaya Hak Kazanan Sporular

10 metre havalı tabancada (P1) Erkeklerde, Taha Yasin Küşmüş birinci, Korhan Yamaç ikinci, Murat Oğuz üçüncü oldu.

10 Metre Havalı Tüfek (R1) Erkeklerde, Hakan Abakay birinci, Mustafa Tuncel ikinci, Lokma Ataseven üçüncü oldu.

10 Metre Havalı Tabanca (P2) Kadınlarda, Ayşegül Pehlivanlar birinci, Aysel Özgan ikinci, Gülay Uysal üçüncü olarak şampiyonayı tamamladı.

10 Metre Havalı Tüfek (R2) Kadınlarda, Çağla Baş birinci, Suzan Çevik ikinci, Pervin Ayli Yağız üçüncü olarak şampiyonayı tamamladı.

10 metre Havalı Tüfek Yatarak (R3) Karışık, Savaş Üstün birinci, Erhan Coşkuner ikinci, Çağla Baş üçüncü oldu.

10 metre Havalı Tüfek Ayakta (R4) Karışık, Hakan Çevik birinci, Salih Yurtalan ikinci, Tayyar Sinankılı üçüncü olarak şampiyonayı tamamladı.

10 Metre Havalı Tüfek yatarak (R5) Karışık, Hakan Çevik birinci, Tayyar Sinankılı ikinci, Salih Yurtalan üçüncü oldu.