Ankaragücü

Ankaragücü Yeni Malatyaspor Deplasmanında

Transfer yasağının kalkması ile transfere hız veren Ankaragücü yeni transferler ile kadrosunu güçlendirmeye başladı. Ocak ayında teknik direktör Mustafa Kaplan ile yolları ayıran Ankaragücü yeni teknik direktör Mustafa Reşit Akçay ile anlaşmıştı. Mustafa Reşit Akçay’ın çalıştırdığı Ankaragücü Süper Lig 21. Hafta maçında 07 Şubat Cuma günü (bugün) Yeni Malatyaspor ile karşılaşacak.

Süper Ligde son sıranın bir üst sırasında 17. Sırada yer alan Ankaragücü’nün Yeni Malatyaspor ile deplasmanda oynayacağı maçtan 3 puan ile dönmek istiyor. Ankaragücü’nün Süper Ligde düşme riskinden kurtulmak için bu haftadan itibaren oynayacağı maçlarda puan kaybetmemesi gerekiyor.

Ankaragücü Düşme Sınırından Çıkmak İstiyor

Ankaragücü’nün Yeni Malatyaspor maçında çıkacak kadrosunda sakat oyuncular olduğu için eksik kadro ile maça çıkacak. Ankaragücü’nde kaptan Korcan sakatlığı olduğu için, Faty ise maç cezası olduğu için Yeni Malatyaspor maçında oynayamıyorlar. Pazdan’ın ise sağlık sorunu olduğu için oynama ihtimalinin düşük olduğu açıklandı. Ankaragücü Yeni Malatyaspor ile ligin ilk yarısında kendi sahasında oynadığı maçı 4-0 kaybetmişti. Ankaragücü’nün isteği bugün oynayacağı maçı kazanıp hem ilk yarıdaki maçın rövanşını akmak hem lig sıralamasındaki son sıralardaki yerinden kurtulmaktır.