Türk Telekom Basketbol

Türk Telekom’un Tofaş Galibiyeti

Basketbolda Ankara temsilcisi Türk Telekom Basketbol takımı ING Basketbol Liginde bugün Tofaş ile karşılaştı. 19. Haftanın ilk maçı olan ve Türk Telekom’un sahasında oynanan maçı Türk Telekom 68-67 kazandı ve bu galibiyet Türk Telekom’un 9. Galibiyeti oldu. Bu galibiyetiyle beraber Türk Telekom’un ligdeki puanı 28’e yükselirken Tofaş’ın puanı da 32 oldu.

Maç iki takımın çekişmeli mücadelesi ile geçti. İlk çeyrek 1-7-13 skorla Tofaş’ın galibiyeti ile bitti. İkinci çeyrek sonunda da Tofaş maçı önde bitirdi ve skor 29-30 oldu. Üçüncü çeyrek sonunda skor 44-45 Tofaş üstünlüğündeydi. Maçın üç çeyreğini de önde bitiren Tofaş maçın dördüncü çeyreğinin sonunda 68-67 maçtan mağlup ayrıldı.

Türk Telekom’un Şampiyonlar Ligi Başarısı

Türk Telekom hafta içi salı günü FIBA Şampiyonlar Ligi maçında Fransa temsilcisi Strasbourg ile deplasmanda karşılaşan ve maçı 90-89 kazanmıştı. FIBA Şampiyonlar Liginde bulunduğu A Grubunda lider konumda olan Türk Telekom burada gösterdiği başarıyı ING Basketbol Ligi maçlarında da göstermek istiyor. Geçen hafta 18. Hafta maçında Fenerbahçe’ye 91-67 yenilen Türk Telekom Tofaş galibiyeti ile moral buldu.