transfer yasağı

Ankaragücü’nün Hedefi Ligde Kalmak

MKE Ankaragücü transfer yasağı sebebiyle zor günler geçirmişti. Geçen hafta transfer yasağının kalkmasıyla rahat bir nefes alan ve kadrosuna transferler yaparak kadrosunu güçlendirmeye çalışan MKE Ankaragücü ligde başarılı sonular almaya odaklandı. Transfer yasağının olduğu dönemde altyapıdan gelen futbolcular ile takım güçlendirilmeye çalışılsa da bu yetersiz olmuştu.

MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert de transfer yasağının kulüpte ciddi sorunlar yarattığını, yasağın kalkma süresinin uzaması halinde 14-15 kişilik bir kadroya düşme risklerinin de bulunduğunu bu sebeple transfer yasağının en kritik dönemde kalktığını söyledi. Fatih Mert 90 günlük transfer yasağı süresinde kulüp olarak zor zamanlar geçirdiklerini ümitsiz gibi görülen zor zamanları aştıklarını ve bundan sonra tek hedeflerinin Ankaragücü’nün ligden düşmesinin engellemek olduğunu açıkladı.

Ankaragücü Maç Kazanmak İstiyor

Kulüp Başkanı transfer yasağı kalktıktan sonra gerekli transferlerin yapıldığını, takımın başında yeni bir teknik direktör olduğunu belirterek teknik adam ve futbolcuların başarılı sonuçlar almalarını beklediklerini söyledi. Fatih Mert 20. Haftada oynadıkları Kasımpaşa maçından galibiyet ile ayrılmak istediklerini ama istediklerinin olmadığını berabere kaldıklarını sözlerine ekledi.