Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı

Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı İtalya Deplasmanında

2020 CEV Şampiyonlar Ligi karşılaşmalarında Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı rakibi İtalya’dan Savino Del Bene Scandicci ile karşılaşacak. Bu karşılaşma şampiyonada B grubunda bulunan Vakıfbank Bayan Voleybol Takımının gruptaki 5. Karşılaşması oluyor. 05 Şubat Çarşamba günü (yarın) oynanacak olan maç İtalya’da Siena kentindeki PalaEstra Spor Salonunda olacak.

Avrupa’nın voleybolda en büyük kupası olan CEV Şampiyonlar Ligi kupasını Vakıfbank Bayan Voleybol takımı daha önce dört kez kazanmıştı. Takımın bu seneki hedefi de kupayı yine müzesine götürmek olacak. Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı’nın Şampiyonada bulunduğu B Grubundaki 5 maçından üçünde galibiyeti var ve sıralamada 2. Sırada bulunuyor.

’Gruptan Birinci Çıkmak İstiyoruz’’

Vakıfbank takımının baş antrenörü Giovanni Guidetti Şampiyonlar Liginde hiç puan kaybetmeme düşüncesinde olduklarını söyleyerek Scandicci karşısında da galibiyete kilitlendiklerini söyledi. Son kazandıkları maç olan Maribor maçındaki galibiyetin çok önemli bir galibiyet olduğunu söyleyen baş antrenör bu galibiyeti devam ettirmek istediklerini belirtti. Bundan sonraki maçları da kazanıp gruptan birinci olarak çıkıp üst tura çıkmanın Vakıfbank Bayan Basketbol Takımının tek isteği olduğunu ve bunu yapabilecek kapasitede takım olduklarını sözlerine ekledi.