Türk Telekom Şov Yaptı

Ankara’nın basketboldaki başarılı temsilcisi Türk Telekom, ULEB Avrupa Kupası 16’ıncı hafta müsabakasında kendi sahasında Almanya temsilcisi Hamburg’u konuk etti. Temsilcimizin gruptan çıkmayı garantilemesi sayesinde tam anlamıyla formalite maçına dönen maçta buna rağmen Mavi Kaplanlar adına şahane bir performans olduğunu da belirtmek lazım. Konuk Hamburg’u sahadan silen bir performans sergileyen Ankara temsilcisi taraftarlarına şahane bir akşam yaşattı ve parkeden 95-70 galip ayrılarak grup aşamasını 6’ıncılıkla kapattı.

Formunun Zirvesinde

Ankara’nın basketbol konusunda zirve temsilcisi olan Türk Telekom Basketbol, ING Türkiye Basketbol Süper Ligi ve ULEB Avrupa Kupası’nda çok formda bir dönemden geçmeye devam ediyor.

Son haftalarda yükselttiği vites sayesinde peş peşe galibiyetler almayı başaran Mavi Beyazlı takım, geçen haftalarda ULEB Avrupa Kupası’nda grup aşamasından çıkmayı garantilemişti. Bu aşamanın son maçında kendi sahasında Alman temsilcisi Hamburg’u konuk eden Mavi Kaplanlar adına bu maç grup aşamasının 6’ıncı mı yoksa 7’inci mi bitirileceğini belirleyecekti.

6 Nisan tarihinde oynanan formalite müsabakasında şahane bir performans sergileyen Ankara temsilcisi, başa baş giden ilk çeyreği 25-23 önde kapatmayı başardı. İkinci yarıda hücum anlamında çok daha kayda değer işler yapmayı başaran Mavi Beyazlılar, soyunma odasına 49-42 önde gitmeyi başardı.

Soyunma odasından dönüşte temsilcimiz adına pek de değişen bir durum söz konusu değildi. Oyunun kontrolünü hiç bırakmayan ve Hamburg’un geri dönmesine müsaade etmeyen Türk Telekom, 28-13’lük çeyrek skorunu yakalayarak final çeyreğine 77-55 gibi farklı bir skorla üstün gitmeyi başardı.

Son çeyrekte ipleri elinde tutan ve rakibinin geri dönmesine müsaade etmeyen temsilcimiz, sahadan 95-70 galip ayrılarak 16’ıncı müsabakasındaki 8’inci galibiyetini almış oldu. Hamburg için bu mağlubiyet 10’uncu kez yaşanırken bu sonuçlarla birlikte Türk Telekom grup aşamasını 6’ıncı sırada, Hamburg da 7’inci sırada tamamlamış oldu.

Tam İsabet

Öte yandan Türk Telekom’un şahane bir akşam geçirmesinde en çok etki yapan oyuncu kuşkusuz Alex Perez oldu.

Başarılı oyunca maç boyunca kullandığı şutların tamamında isabet sağlayarak şahane bir istatistiğe imza attı ve 17 sayı ve 7 asist yaparak yıldızlaştı. Perez’in bu performansına 17 sayı atan Aubrey Dawkins ve 14 sayı atan Can Öğüt eşlik ettiler.

Hamburg tarafında Jaylon Brown attığı 21 sayı ile hem takımının hem de maçın en çok skor üreten oyuncusu olsa da bu performans Alman temsilcisinin galip gelmesi adına yeterli olmadı. Brown’dan sonra en çok sayı üreten Hamburglu oyuncuysa 18 sayı ile Trevon Bluiett oldu.

Son haftalarda gösterdiği performansla birlikte Ankaralı taraftarların kendisinden beklediği seviyelere yaklaşmayı başaran Türk Telekom Basketbol, 10 Nisan tarihinde oynanacak müsabakada Beşiktaş Icrypex’in konuğu olacak.

Avrupa aşamasında oynadığı son 3 maçın 3’ünü de kazanan temsilcimizde bu performansın takdiri hak ettiği kesin.