Türk Telekom’un Son 16’daki Rakibi Belli Oldu

Sezonun bu döneminde hem ING Türkiye Basketbol Süper Lig’inde hem de ULEB Avrupa Kupası’nda başarılı sonuçlar alarak taraftarını memnun eden Türk Telekom Basketbol, Avrupa Kupası Grup aşamasındaki son maçında Hamburg’u farka boğmuştu. Alman temsilcisi karşısında çok etkili bir performans sergileyerek grup aşamasını 6’ıncı olarak tamamlayan Ankara temsilcisinin Son 16 Turu’ndaki rakibi de belli oldu.

Heyecan Büyüyor

Bu sezon genel olarak beklentilerin altında kalan bir performans sergilese de sezonun bu dönemlerinde iyi bir form grafiği tutturan Türk Telekom Basketbol’un bu performansı taraftarlarını da memnun etti.

Mavi Beyazlı kulüp ULEB Avrupa Kupası Grup Aşamasında oynadığı son maçlarda başarılı sonuçlar aldı. Grup aşamasının son maçında kendi sahasında Alman temsilcisi Hamburg’u konuk eden Ankara temsilcisi, sahadan 95-70’lik galibiyetle ayrılarak grubunu 6’ıncı sırada tamamladı.

Bununla birlikte temsilcimizin Son 16 Turu’ndaki rakibi de belli oldu. Slovenya temsilcisi Olimpija Ljubljana ile eşleşen Türk Telekom Basketbol, rakibi karşısında iyi performanslar sergileyerek başarılı olmak ve adını bir üst tura yazdırmak hedefinde olacak.

Basketbolun ekol kulüplerinden biri olan Cedevita ve Petrol Olimpija’nın birleşmesiyle tekrardan kurulan Olimpija Ljubljana 2019 yılından bu yana en üst düzeyde mücadele ediyor. Bununla birlikte Sloven temsilcisinin oldukça iddialı bir ekip olduğunu da belirtmeden geçmemek lazım.

Derbi İhtimali

Öte yandan bu sezon basketbol kulüplerimiz birçok farklı turnuvada karşı karşıya geldiler ve ULEB Avrupa Kupası’nda da böyle bir ihtimal doğdu.

Son 16 Turunda oynanacak maçların belirlenmesiyle birlikte tüm takımlar rakiplerini öğrenirlerken, bir diğer temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor’un da turnuvanın favorisi olan Partizan ile eşleştiği öğrenildi.

Turnuvanın en güçlü takımına karşı mücadele edecek olan Bursaspor ile Olimpija Ljubljana karşısında oynayacağı maçlarda tur bileti arayacak olan Türk Telekom Basketbol eğer rakipleri karşısında başarılı olabilirlerse bir sonraki turda karşı karşıya gelecekler.

Bu açıdan Türk basketbolu adına bir gurur nişanesinin daha yaşanma ihtimali sporseverleri de memnun ederken her iki takımımızın da işinin oldukça zor olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Ancak ne Partizan ne Olimpija Ljubljana yenilmez takımlar değiller.

Hatırlanacağı üzere grup aşamasında Türk Telekom ile Partizan aynı grupta yer almışlar ve Ankara temsilcisi kendi taraftarı önünde oynadığı maçta Partizan’ı şahane bir performans sergileyerek devirmeyi başarmıştı.

Partizan’ın başında bir dönem Fenerbahçe Beko’yu da çalıştıran efsanevi koç Zeljko Obradovic yer alıyor ve takımın oldukça kaliteli oyuncuları bulunuyor. Nitekim bahsi geçen maç Obradovic’in de Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra Türkiye’ye adım bastığı ilk müsabaka olmuştu.

Türk Telekom adına şu sıralar işler oldukça iyi gidiyor ve takımın genel form durumu güven veriyor. Bununla birlikte Avrupa’da oynanacak müsabakalarda artık ekstra odaklanma ve mücadele gerektiği de kesin.