Haftanın Kazançlısı Gençlerbirliği

TFF 1.Lig’in son haftaları iyiden iyiye kızışan bir rekabet içerisinde geçerken, Ankara’nın 3 takımı da kendi hedefleri doğrultusunda mücadelelerine devam ediyorlar. Ankara takımlarından Gençlerbirliği ile Ankara Keçiörengücü’nün karşı karşıya geldiği 31’inci haftada Ankaragücü de zirve yolundaki en büyük rakibi Ümraniyespor’a konuk oldu. Haftanın geride kalan sonuçlarına bakıldığı zaman Ankara takımları adına bu haftanın en kazançlı takımının Gençlerbirliği olduğunu belirtmek yanlış olmaz.

Ankara Kırmızı Kara

Bu sezon TFF 1.Lig’de 3 farklı Ankara takımı mücadele ediyor ve belki de bu takımlar arasında en büyük hayal kırıklığını Gençlerbirliği yaşıyordu.

Kırmızı Siyahlı ekip ligin en pahalı kadrolarından birine sahip olmasına rağmen sahada gösterdiği performans ve maçlardan aldığı kötü sonuçlar nedeniyle taraftarlarını bir hayli üzmüştü. Bununla birlikte ligin 31’inci haftasında iç sahada oynanan Ankara Keçiörengücü, Kırmızı Kara adına yeni bir sayfa açmanın ilk adımı olabilir.

Hemşerisini konuk ettiği Ankara derbisini baştan sona üstün götüren Gençlerbirliği, sahadan 2-0 galibiyetle ayrılarak küme düşme hattıyla arasına bir mesafe koymayı başardı. Metin Diyadin’in takımı puanını 38’e yükselterek Ankara Keçiörengücü ile eşitledi ve Eflatun Beyazlı takımın bir sıra arkasına yerleşerek haftayı 12’inci sırada kapattı.

Bu sayede taraftarlarını memnun eden Gençlerbirliği adına işin bir diğer güzel tarafı da yenilmezlik serisine eklenen yeni çentiğin 3 puanla eklenmesi oldu. Kırmızı Siyahlı ekip bu maçtan önce oynadığı 3 maçtan 1 galibiyet ve 2 beraberlik çıkartarak yükselişe geçtiğini göstermişti.

Ankara Keçiörengücü rakibinin üst üste 4’üncü maçından da mağlup ayrılmadan çıkmasının sevincini yaşamak zorunda kaldı. Eflatun Beyazlı takım adına bahsi geçtiği gibi bir risk en azından bu haftaya kadar çok fazla mevcut değildi ancak bundan sonra oynanacak maçlardan çok daha iyi işler ve sonuçlarla ayrılmak gerektiği kesin. Zira alt taraf iyiden iyiye kızışıyor ve her an farklı bir takım küme düşme hattına kadar gerileyebiliyor.

Ankaragücü Unvan Korudu

Öte yandan haftanın Ankaralıları bir hayli ilgilendiren bir diğer müsabakasında Ankaragücü liderlik yarışındaki en büyük rakibi Ümraniyespor’a konuk oldu.

Kırmızı Beyazlı ekip karşısında geriye düştüğü ve 10 kişi kaldığı maçın son dakikalarında yine bir savunmacısı sayesinde bulduğu golle sahadan 2-2 beraberlikle ayrılan Sarı Lacivertli takım bu sayede lider unvanını korumayı da başardı.

Bir sonraki hafta Ümraniyespor’un bay geçiyor olmasını değerlendirmek isteyen Mustafa Dalcı’nın takımı Adanaspor karşısında oynayacağı maçtan 3 puanla ayrılması durumunda ciddi bir avantajı tekrardan elde edebilir.

Genel bakışta bu hafta Ankara adına tam bir futbol haftası oldu ve yine 3 farklı takımdan 3 farklı sonuç ortaya çıktı. Haftanın en mutlusu Gençlerbirliği olurken en mutsuzu da Gençlerbirliği’ne mağlup olan Ankara Keçiörengücü’ydü. Ankaragücü ise vasatın verdiği mutlulukla haftayı kapattı.