Özer Hurmacı Araya Dayanamadı

Ankaraspor’un Türk futboluna sunduğu sayısız oyuncudan sadece birisi olan Özer Hurmacı, uzun bir süredir düşüşte olan kariyerini sonlandırdığını Mart ayının son günlerinde açıkladı. 35 yaşındaki oyuncu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla birlikte profesyonel futbolculuk kariyerinden emekli olduğunu açıklarken, Ankaraspor ve formasını giydiği diğer kulüplere teşekkür etmeyi de unutmamıştı. Bununla birlikte Ankara temsilcisi gibi özellikle teşekkür ettiği kulüplerden biri olan Bursaspor’dan teklif aldığı iddia edilen yetenekli oyuncu, kariyerini sonlandıralı daha 1 yıl olmadan geri dönme şansına sahip.

Futbolsuz Duramıyor

Geride kalan sezonda TFF 2.Lig Kırmızı Grup mücadelesinde beklenenleri veremeyen Ankaraspor, gelecek sezonun transfer çalışmalarına devam ediyor ancak kimse Mavi Beyazlı takımla alakalı olarak herhangi bir heyecan dahi duymuyor.

Zira Ankara temsilcisinin ne bir oyuncuyla, ne bir yıldızla adı geçmiyor. Durum böyle olunca Ankarasporlu taraftarlar gelecek sezona dair ister istemez daha çok endişe duyuyorlar. İnternete girip de Ankaraspor diye yazan bir kullanıcı yolu bir şekilde Başkent temsilcisinden geçmiş olan isimlere dair haberler görebiliyor.

İşte bu isimlerden biri olan Özer Hurmacı ile alakalı oldukça ilginç bir durum söz konusu. 35 yaşındaki futbol adamı uzun bir süredir düşüşte olan kariyerini sonlandırma kararını alalı daha 3 ay yeni olmasına rağmen yeşil sahalara geri dönebilir.

Son olarak Bursaspor’da forma giyen ve Bursa temsilcisinden çok etkilenen Hurmacı, Yeşil Beyazlı takımın transfer yasağı olmasına rağmen sözleşmesi feshedilmediği için geriye dönebilir. Bu bağlamda ciddi bir şekilde çalışmaların yapıldığı bilinirken, Hurmacı’nın bu dönüşüne Türk futbolunda ne kadar rastlanır bilinmez.

Plaj Futbolu Oynuyordu

Plaj futbolu milli takımına kadar da yükselen Hurmacı geçtiğimiz aylarda Türkiye Futbol Federasyonu’nun dergisi Tam Saha için güzel bir röportaj verdi. Kariyerinde en iyilerde olmasa da en iyilerden sonra gelen oyuncular listesinde kendisine de yer verebileceğini savunan yetenekli oyuncu, Bursaspor’dan başka bir takımda alt liglerde mücadele etmek istemediği için futbolu bıraktığını ifade etti.

Plaj futboluyla tanışmasının bir anda olduğunu belirten Hurmacı sonrasında burada da yeteneklerini sergilemekten memnun olduğunu dile getirdi. Kariyer planlamasında önce teknik adamlık sonra da yöneticilik olduğunu ifade eden eski Ankaraspor oyuncusu, örnek aldığı teknik adamın da Aykut Kocaman olduğunu açıkladı.

Hatırlanacağı üzere Aykut Kocaman ve Özer Hurmacı’nın yolları Ankaraspor’da kesişmişti. Tecrübeli teknik adam 2006/2007-2007/2008 ve 2008/2009 sezonlarında Başkent temsilcisinde çalışırken o dönemin en önemli isimlerinden biri de Özer’di.

İkili buradan sonra Fenerbahçe’de de beraber olmuşlar ve hatta o dönem Özer için ödenen bonservis bedeli nedeniyle Aykut Kocaman bir hayli eleştiri almıştı. Bu bağlamda başarılı oyuncunun kariyerinde çok önemli bir yere sahip olan Kocaman’ın örnek olması da çok sürpriz değil.

Gelecek dönemlerde Teknik Direktör olması beklenen Özer Hurmacı, belli ki bir süre daha top koşturmaya devam edecek.