İlbank Kaliteli Oyuncuları Kadrosuna Katmaya Devam Ediyor

Takdir edersiniz ki, Ankara; Türkiye’nin başkenti olmasından mütevellit ayrı bir öneme sahiptir. Değerli spor organizasyonlarının birçoğuna Ankara ev sahipliği yapar. 2021 yılının son aylarında FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası Ankara’da düzenlenmişti. Bunun yanı sıra, Kadın Voleybol Milletler Ligi’nin ilk ayağı da yine Ankara’da düzenlendi.

Ankara’da faaliyet gösteren çok sayıda spor kulübü mevcut! Gelin, İlbank’ın 2022 – 2023 sezonu öncesi yapmış olduğu transferlere yakından bakalım!

İlbank İç Transfer Çalışmalarına Başladı

İlbank; 2021 – 2022 sezonunda elde ettiği başarı sayesinde 2022 – 2023 sezonunda Misli.com Sultanlar Ligi’nde mücadele etme hakkını elde etti. Ankara ekibi; geçtiğimiz yıllarda da bu platformda yer almıştı. Ancak, diğer takımlara kıyasla daha zayıf bir kadroya sahip olmasından mütevellit kalıcı olamamıştı.

İlbank yönetimi; geçmiş hatalarından ders almışa benziyor. Bu noktada, iyi bir kadro kurmak adına çalışmaların başladığını ifade edebiliriz. Uzun süreden bu yana İlbank forması giyen libero Sinem Beyazıt ile sözleşme yenilendi. Farklı kulüplerin de transfer listesinde bulunan oyuncunun takımdan kalması son derece önemli bir husustu. 1999 doğumlu libero; en az bir yıl daha İlbank forması giyecek. Bunun yanı sıra, İlbank altyapısından yetişen bir diğer libero Selen Ursavaş da takımda kaldı. 2000 doğumlu libero; Ebrar Karakurt, Derya Cebecioğlu, İlkin Aydın gibi isimlerle beraber Türkiye U18 Milli Takımı’nın kadrosunda da yer almıştı. Buna ek olarak, İlbank dışında bir dönem Mert Grup Sigorta takımının altyapısında da forma giymişti. Sinem Beyazıt; Eczacıbaşı altyapısından yetişmiş bir oyuncu! Kariyeri boyunca Sarıyer Belediyespor ve Nilüfer Belediyespor takımlarının kadrosunda yer aldı.

İlbank’ın 2022 – 2023 sezonunda Misli.com Sultanlar Ligi’nde neler yapacağı merak ediliyor. Takımın işinin kolay olmadığını ifade etmeliyiz. Kadroyu güçlendirmek adına daha çok transfer yapılması gerekiyor. Bilhassa pasör çaprazı ve smaçör pozisyonlarına takviye yapılması şart gibi duruyor.

Başkent Kültür Yolu Koşusu Güzel Görüntülere Sahne Oldu

Ankara’daki spor faaliyetlerinin ardı arkası kesilmiyor. İlbank gibi güçlü voleybol takımlarının yanı sıra farklı kuruluşlar tarafından düzenlenen diğer faaliyetlere de dikkat çekmeliyiz. Onlardan birisi de Başkent Kültür Yolu Koşusu! Bu etkinlik; tahmin edebileceğiniz gibi Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlendi. Beş kilometre uzunluğundaki parkur katılımcılara güzel anlar yaşattı. Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nden başlayarak CSO Ada Ankara’ya kadar sürdü. Hem erkeklerin hem de kadınların yarıştığı bu etkinlik büyük bir çekişmeye sahne oldu.

Yarışın birincilerinin kim olacağını herkes çok merak ediyordu. Bu noktada, Etiyopyalı Fetene Alemu Regasa’nın erkeklerde birinci olduğunu söylemeliyiz. Kenyalı Moses Toon ise yarışı ikincilik ile sonlandırdı. Bekirhan Kabadayı ise üçüncü olmayı başardı.

Kadınlarda birinci olan isim Fatma Arık idi. Ümmü Kiraz ikinci, Meryem Kılınç ise üçüncü olarak önemli bir başarıya imza atan isimler oldular.