Ankaragücü Film Çekiyor

Bu sezon Süper Lig’e yükselmeyi başararak oldukça büyük bir iş çıkartan Ankaragücü, saha dışında da markayı geliştirebilmek adına çalışmalarına devam ediyor. Sarı Lacivertli takım gelecek yıl çıkacak bir film hazırlığında ve bununla alakalı olarak da cast seçimlerine başladığı biliniyor. Öte yandan kulübün Gençlerbirliği’ne yaptığı sert çıkışta da hatırlanacağı gibi önemli bazı projeleri de var.

Film Geliyor

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselmeyi başaran Ankaragücü’nün saha dışında daha iyi bir marka haline gelebilmesi adına çalışmalar da devam ediyor. Sarı Lacivertli ekibin ve Ankara’nın konu alındığı “10 Numara Senaryo” yarışmasının kazananı belli oldu.

Ankara ve Ankaragücü temalı uzun metraj “10 Numara Senaryo” yarışmasını “Tek Yürek Ankaragücü Bir Taraftarın Hikayesi” adlı senaryo kazandı.

Ankara Ticaret Odası’nda düzenlenen ödül törenine, MKE Ankaragücü Başkan Yardımcısı Hakan Bilgin ve bazı yöneticiler, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sait Atalay, Ankara KSM Yönetim Kurulu Başkanı Esat Deniz Abdaloğlu, Serçe Yapım Ajans Başkanı Serdar Çetinkaya ve diğer ilgililer katıldı.

MKE Ankaragücü’nün tarihinin anlatıldığı video gösteriminin yapıldığı törende şarkı ve marşlar söylendi. Yapılan ödül töreninde “10 Numara Senaryo” yarışmasını Eyüp Coşkun tarafından yazılan “Tek Yürek Ankaragücü Bir Taraftarın Hikayesi” adlı senaryo kazandı.

Eyüp Coşkun 20 bin TL ile ödüllendirilirken, bahse konu senaryonun da filmleştirme çalışmaları başlayacak. Bu yaz başlayacak çekimlerin Ankaragücü’nün kuruluş tarihi olan 31 Ağustos saat 19.10’da bitirilmesi planlanıyor.

Eğer her şey planlandığı gibi giderse Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya geliş tarihi olan 27 Aralık günü vizyona girmesi beklenen filmin şimdiden ilgililerini bulması da oldukça değerli. Ankara ve Ankaragücü temalı film şehrin sakinleri tarafından merakla beklenecek cinsten bir film olacaktır.

Bir Oyuncu Daha

Geride kalan sezonda TFF 1.Lig’de çok büyük bir hayal kırıklığına uğrayan Adanaspor’da şu sıralar gelecek sezonun transfer çalışmaları devam ediyor ancak bu çalışmalar genel olarak giden oyuncular üzerinden yapılıyor gibi görünüyor.

Şampiyonluk hedefiyle başladığı sezonda bir üst lige yükselen Ankaragücü ve Ümraniyespor’un yanına dahi yaklaşamayan Adana temsilcisi, buna rağmen Ankaragücü’ne bir oyuncu vermekten de geri kalmadı.

Turuncu Beyazlı ekibin kanat oyuncusu Fıratcan Üzüm, gelecek sezon Ankaragücü forması giyecek. 17 Haziran tarihinde resmiyete dökülen anlaşmada 23 yaşındaki oyuncuyla 2+1 yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.

Fıratcan’ın imza törenine MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca ile futbol koordinatörü Emre Yıldız’ın katıldığı kaydedildi.

Adanaspor’un dikkat çeken isimlerinden biri olan ve Süper Lig ekipleri tarafından da alternatif olarak görülen bir oyuncu sayılan Fıratcan Üzüm’ün Adana temsilcisinden Ankaragücü’ne transfer olması da aslında yine parça parça iyi işlerin olduğu ancak iyi bir malzemenin ortaya çıkarılamadığını kanıtlıyor.