Fenerbahçe

Mustafa Kaplan Fenerbahçe Yolunda

Teknik direktör arayışını sürdüren Fenerbahçe takımı en son Ankaragücü’nü çalıştıran Mustafa Kaplan transferi ile gündeme geldi. 2020 yılının ilk günlerinde Ankaragücü ile yollarını ayıran Mustafa Kaplan Fenerbahçe’den teklif aldığını doğruladı ama teklifin dolaylı bir teklif olduğunu söyledi.

Mustafa Kaplan Fenerbahçe’den teklifin direkt olarak Ali Koç’tan gelen bir teklif olmadığını dolaylı yoldan görüştüklerini söyleyerek bu konu ile ilgili olarak karşılıklı düşüncelerin aktarıldığını açıkladı. Mustafa Kaplan Fenerbahçe’yi çalıştırmanın kendisi için büyük bir mutluluk olacağını ve sarı lacivertli takımda güzel işler yapacağına inandığını da anlattı. Ankaragücü’nün eski teknik direktörü Ankaragücü ve Gençlerbirliği olmak üzere iki Ankara takımını da çalıştırdığını ve bu takımlarla anlaşarak ayrıldığını ve kapılarının kendisine açık olduğunu da belirtti.

‘’Yabancı Transferleri Değişecek’’

Corona virüsünün Türkiye’de ve dünyadaki hızlı yayılımı ve sebep olduğu can kayıpları ile ilgili olarak da dünyada ve Türkiye’de futbolun eskiden farklı olacağını söyleyen Mustafa Kaplan öncelikle yabancı transferlerde değişimler olacağını anlattı. Teknik adam virüs sebebiyle lige verilen aradan sonra ligin başlama zamanında futbolcuların adaptasyon sorunu da yaşayacaklarını sözlerine ekledi.