2020 yılı

Milli Takımda Corona Virüsü

Corona virüsü 2020 yılı içinde olacak spor karşılaşmalarının, turnuvaların ve hatta olimpiyatların ertelenmesine ya da iptal edilmesine neden oldu. 2020 yılının ilk yarısı Türkiye’de ve dünyada sıkı covid 19 önlemleri ile geçerken 1 Haziran itibariyle normal yaşama geçiş başladı. Normal hayata geçişte de corona virüsü önlemleri uygulanıyordu. Bazı spor turnuvaları ve şampiyonalar da gecikmeli de olsa yapılmaya başladı. Normal hayata geçiş ile spor alanında da covid 19 vakaları artmaya başladı. Türkiye Voleybol U 20 Milli Takımında tespit edilen 2 covid 19 vakası nedeniyle milli takım katıldığı 20 Yaş Altı Erkekler Voleybol Şampiyonası’ndan çekilmek zorunda kaldı.

Milli Takım Türkiye’ye Döndü

Çekya’da düzenlenen turnuvaya katılmak için giden U20 Voleybol Milli Takımına yolculuk öncesi Türkiye’de yapılan covid 19 test sonuçları negatif çıkmıştı. Çekya’da yapılan test sonuçlarında 2 sporcuda corona virüsü tespit edilmesi ile milli takım Türkiye’ye döndü. Şampiyonaya katılan Ukrayna Milli takımında da corona virüsü tespit edildi ve Ukrayna da şampiyonadan çekilerek ülkesine döndü.

Türkiye Voleybol Federasyonu yaptığı açıklama ile corona virüsü tespit edilen 2 sporcunun karantinaya alındığını ve tedavilerinin başladığını açıkladı.

Güncel Yazılar