pandemi

Hakemlerde Artan Corona Virüsü

Dünya Sağlık Örgütünün pandemi yani küresel salgın ilan ettiği corona virüsü yayılmaya devam ediyor. Covid 19 2020 yılının ilk aylarından itibaren dünyada ve Türkiye’de son hızla yayılıyor. Virüsün ilk çıktığı dönemde spor alanında iptal ve ertelemeler yaşansa da yaz dönemi ile corona virüsü önlemleri ile spora dönüldü. Türkiye’de de 11 Eylül’de başlayan futbol lig maçları ile futbol dünyasından her gün covid 19 vaka haberleri gelmeye başlandı.

Futbolda alınan covid 19 önlemleri kapsamında oynanacak lig maçlarından önce futbol takımlarına ve hakemlere rutin olarak corona virüsü testi yapılıyor. Bu testler sonucu futbolcu, teknik ekip, kulüp çalışanı ve hakemlerde covid 19 tespit edilmeye başlandı. Son olarak Türkiye Futbol Federasyonu 3 hakemde corona virüsü tespit edildiğini açıkladı.

TFF Açıklama Yaptı

TFF yaptığı açıklama ile 23 Eylül Çarşamba günü yapılan rutin corona testi sonuçlarına göre 2 klasman hakemi ve 1 bölgesel hakemin test sonucunun pozitif çıktığını belirtti. TFF hakemlerinin tedavisine başlandığını ve hakemlerin karantinada olduğunu ifade etti.

Güncel Yazılar