METİN DİYADİN KİMDİR

Metin Diyadin 6 Şubat 1968 tarihinde Karadeniz’in doğusunda bulunan Trabzon’da hayata gelen teknik direktör şuanda aktif olarak başkent ekibi olan Gençlerbirliği’nde teknik direktörlük görevinin başında yer alıyor.

Futbolculuk kariyerinde ise şuanda teknik direktörlük görevini yürüttüğü başkent ekibi Gençlerbirliği’ nde alt yapısında başladı. Futbolculuk kariyerinde Süper lig’ in büyük kulüplerinden olan sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de de forma giyme şansı elde etti.

53 yaşındaki tecrübeli teknik direktör Metin Diyadin UEFA-Pro lisans sahip olan isim tercih edilen dizilişi 4 – 2 – 3 – 1 ile sahada yer alıyor.

METİN DİYADİN’İN FUTBOLCULUK KARİYERİ

53 yaşındaki tecrübeli teknik direktör Metin Diyadin futbolculuk kariyerine ilk olarak başkent ekibi olan Gençlerbirliği alt yapısında başladı.

Başkent ekibi Gençlerbirliği 53 yaşındaki tecrübeli teknik direktör Metin Diyadin için oldukça önemli bir yere sahip. Futbolculuk kariyerinde İlk maçına 1988 tarihinde çıktı. Futbolculuk kariyerinden başkent ekibi Gençlerbirliği ile o dönem de TFF 2. Lig’ de mücadele ediyordu ve o dönem gelen şampiyonlukta takımına da verdiği büyük destek ile şampiyonlukta payı vardı.

Başkent ekibi Gençlerbirliği’ nde göstermiş olduğu üstün performansı sonrasında ise süper lig in dev kulüplerinden olan sarı lacivertli takım Fenerbahçe’nin yolunu tutmuştu. Metin Diyadin sarı lacivertli forma ile göstermiş olduğu performansı sonrasında başkent ekibinde ki formundan bir hayli uzak kalarak ve geçirmiş olduğu ağır sakatlık sonrası formunda ki düşüş oldukça kötü olmuştu.

Futbolculuk kariyerinde Metin Diyadin Denizlispor, Göztepe ve Kayserispor ‘ da kariyerini sonlandırmış oldu.

DİYADİN’İN TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİ HANGİ NOKTADA

Metin Diyadin futbolu bıraktıktan sonra 18 Eylül 2005 tarihinde 2. Lig B kategorisinde yer alan Hacettepe takımının başında teknik direktör olarak göreve başlamış ve tecrübesiz kadrosuna rağmen sezon sonun da takımı Hacettepe ile şampiyonluk sevinci yaşamışlardı.

Şampiyonluk yaşadığı takımı Hacettepe ile 2006-07 senesinde yine takımını şampiyonluk potasına sokmasına rağmen son haftalarda ki kötü sonuçlar sonun da görevinden alınarak yollanmıştı.

2007 – 08 yılında iseEskişehirspor’ un başına geçen Metin Diyadin takım da kadroya Sergen Yalçın’a şans vermediği için yönetim tarafından yollanmıştı.

2008 – 09 yıllarında ise Karadeniz ekibi olan Çaykur Rizespor ile sözleşme imzalayan Metin Diyadin 2 yıllık sözleşmesine rağmen sezonun yarsında yollar ayrılmıştı.  Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor’ da 19 lig maçında 1,68 maç başı puan ortalaması yakalamıştı.

2009 – 10 sezonun da ise bir başka Karadeniz ekibi olan Trabzonspor ile Hugo Broos’ un yardımcı antrenörü olarak göreve getirilmişti.

2010 sonrasında ise Orduspor ile 25 maçta 1, 48 maç başı puan ortalaması yakalayan Metin Diyadin sonrasında Kasımpaşa, Gençlerbirliği ve kariyerinde en çok teknik direktörlük yaptığı takım İzmir ekibi Göztepe ile de 2014 – 16 yıllarında 48 karşılaşmada 1,77 puan ortalaması ile rekor kırdı diye biliriz.

Teknik direktörlük kariyerinde Gaziantep BB, Giresunspor, Ankaragücü, Bandırmaspor ve şuanda Gençlerbirliği’nde teknik direktörlük kariyerine devam etmekte.