GENÇLERBİRLİĞİ OCAK AYI MAÇ TAKVİMİ

Başken ekibi kırmızı siyahlı takım Gençlerbirliği sezonun ilk yarısında TFF 1. Lig’ de 26 puan toplaya bilen takım 9. Sırada ilk yarıyı tamamlamışlardı.

Sezonun ilk yarısında 18 lig maçında 8 galibiyet, 2 beraberlik ve 8 mağlubiyet alan başkent ekibi kırmızı siyahlı takım Gençlerbirliği rakip filelere 23 gol bırakırken, kalesinde ise 25 gole engel olamadılar.

Sezonun ikinci yarısına da İstanbul’ da Eyüpspor deplasmanın de sezonu açacak olan başkent ekibi kırmızı siyahlı takım Gençlerbirliği sezonun ikinci yarısına iyi ve puanlar ile başlamak istiyorlar.

Ocak ayın’ da 3 karşılaşmaya çıkacak olan başkent ekibi kırmızı siyahlı takım Gençlerbirliği sırası ile Eyüpspor, Adanaspor ve Manisa FK ile karşı karşıya gelecekler.

BAŞKENT EKİBİ İKİNCİ YARIYI EYÜPSPOR DEPLASMANIN DA AÇIYOR 

Süper lig’ den geçen sezon düşerek bu sezonu da TFF 1.Lig’ e düşen başkent ekibi kırmızı siyahlı takım Gençlerbirliği yeniden süper lig’ e çıkarak mücadelesine üst lig de devam etmek istiyorlar. Sezonun ikinci yarısında ilk iki maçında ki göstereceği performans alacakları puanlar başkent ekibinin üst lig hedeflerinde çok önemli olacak.

İkinci yarının açılış maçında 9 Ocak’ ta İstanbul ‘ da Eyüpspor ‘ a konuk olacak olan başkent ekibi kırmızı siyahlı takım Gençlerbirliği rakibi ile arasında ki 6 puanlık farkın açılmasına izin vermemeli. Play – Off sıralamasında bulunana Eyüpspor ‘da bu sezon mutlak süper Lig’ e çıkmak için kadrosuna birçok tecrübeli ve süper lig kalitesinde oyuncular katan takım’ da 3 puan istiyor.

İki takım arasında sezonun ilk yarısında açılış maçında oynana mücadelede konuk ekip Eyüpspor sahadan 4 – 2’ lik skor ile galip olarak ayrılan takım olmuşlardı.

AYNI PUANA SAHİP ADANASPOR İLE BAŞKENTTE BULUŞUYORLAR

TFF 1. Lig’ de sezonun ilk yarısını 26 puan ile aynı punda tamamlayan iki takımın karşılaşmasında bu kez başkentte buluşacaklar. Başken ekibi kırmızı siyahlı takım Gençlerbirliği kendi sahasında konuk edecekleri rakibi Adanaspor ile 17 Ocak’ ta karşı karşıya gelecekler.

Averaj ile bir üstünde bulunana Adanaspor ‘u başkentte mağlup ederek rakibini geri de bırakmak istiyorlar. İki takım arasında sezonun ilk maçında Adana’da karşı karşıya gelen iki takım da sahadan 0 – 0 golsüz beraberlik ile ayrılarak 1 puan ile ayrılmışlardı.

Başken ekibi kırmızı siyahlı takım Gençlerbirliği bu kez kendi sahasında rakibi Adanaspor ‘u mağlup ederek sıralamada avantajı elde etmek istiyorlar.

OCAK AYI KAPANIŞI MANİSA’DA

Başken ekibi kırmızı siyahlı takım Gençlerbirliği Ocak ayı’ nın son karşılaşmasında ise TFF 1. Lig’ de sezonun ilk yarısını 22 puan ile 12. Sırada tamamlayan Manisa FK deplasmanına konuk olacaklar. Sezonun ilk yarısında ki karşılaşmada Başken ekibi Gençlerbirliği sahadan 3 – 0 mağlup olarak ayrılmışlardı. Deplasmanda rakibi Manisa FK’ yı mağlup ederek aralarında ki mücadeleye denge getirmek istiyorlar.