MKE ANKARAGÜCÜ TEKNİK DİREKTÖRÜ MUSTAFA DALCI KİMDİR

1 Temmuz 1973 yılında Sivas doğumlu olan 48 yaşındaki tecrübeli isim Mustafa Dalcı eski futbolcu ve şuan da kariyerine teknik direktör olarak devam etmektedir.

48 yaşındaki tecrübeli isim Mustafa Dalcı şuan da TFF 1. Lig ekiplerinden olan başkent temsilcisi MKE Ankaragücü’nde teknik direktörlük görevinin başında kariyerine devam ediyor.

Bu sezon 48 yaşındaki tecrübeli isim Mustafa Dalcı TFF 1. Lig ‘de MKE Ankaragücü ile süper lig’ e çıkma yarışı içinde olan tecrübeli isim sezonun ilk yarısını 36 puan ile 2. Sırada yer alarak tamamlamışlardı.

48 yaşındaki tecrübeli isim Mustafa Dalcı teknik direktörlük kariyerinde Süper lig ‘de MKE Ankaragücü ile sadece 3 karşılaşmada görev ala bildi.

UEFA-A lisans sahip olan 48 yaşındaki tecrübeli isim Mustafa Dalcı 4 – 2 – 3 – 1 sahada tercih edilen dizilişi.

MUSTAFA DALCI’NIN TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİ

48 yaşındaki tecrübeli isim Mustafa Dalcı teknik direktörlük kariyerinden önce amatör olarak bir futbolculuk kariyeri geçiren teknik direktör ilk olarak Bayrampaşa ‘da 2008 – 09 yıllarında yardımcı antrenör olarak başlamıştı.

Mustafa Dalcı antrenörlük kariyerinin başında sırası ile 2010 – 11 Küçükçekmece, 2011 – 12 Dersim Spor, 2012 – 15 İstanbulspor, 2017 -Bugsaş Spor, 2020 – Ankaragücü’ de yardımcı antrenör olarak görev almıştı.

48 yaşındaki tecrübeli isim Mustafa Dalcıkariyerinde ki ilk teknik direktörlüğü ise 2011 – 12 yılında yardımcı antrenör olarak Dersim Spor ‘da başladığı kariyeri gelecek sezon ise teknik direktör olarak yarım sezon takımın başında yer alarak teknik direktörlük kariyerine de başlamış oldu.

Yardımcı Antrenör olarak başlayan kariyerinde İstanbulspor ‘ da Gençlik gelişim koordinatörü görevini de yapan 48 yaşındaki tecrübeli isim Mustafa Dalcı, Kahramanmaraş ile de Sportif Direktörlük görevini de yerine getirmişti.

Kariyerinde en uzun teknik direktörlük görevini yerine getirdiği takımlardan birisi de 19 maça çıktı Z. Kömürspor oldu. 19 karşılaşmada maç başı ortalama 1,11 puan ortalaması yakalamıştı.

DALCI MKE ANKARAGÜCÜ’NÜ SÜPER LİG’E ÇIKARMAK İSTİYOR

48 yaşındaki tecrübeli isim Mustafa Dalcı teknik direktörlük kariyerinde bir ilki başarmak isteyen teknik adam bu sezon TFF 1. Lig’ de mücadele eden başkent ekibi MKE Ankaragücü’ nü süper lig ‘ e çıkarmak istiyor.

Başkent ekibinin başında 22 maçta 2,05 gibi iyi bir maç başı puan ortalaması yakalayan 48 yaşındaki tecrübeli isim Mustafa Dalcı hedefine çok yakın.

Başkent ekibinin taraftarı ile de arası çok iyi olan tecrübeli isim Mustafa Dalcı TFF 1. Lig’ de ki ikinci sezonun açılış maçında kendi sahasında konuk ettiği Tuzlaspor ‘u 1 – 0 mağlup ederek sezonun ikinci yarısına da galibiyet ile başlamış oldular.

TFF 1. Lig’ de 39 puan ile 2. Sırada yer alan başkent ekibi kadrosu ile bu sezon süper lig ‘e yeniden çıkmayı hak eden takımlardan birisi.