TÜRK TELEKOM BASKETBOLDA TYLER ENNİS İLE YOLLAR AYRILDI

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden olan Türk Telekom Basketbol Kulübü Ankara’da Kanadalı oyuncusu olan 28 yaşındaki Tyler Ennis ile yollar ayrıldı. Heyecanla devam eden ING Basketbol Süper Lig’inde heyecanlı süreç devam ediyor.

Her takım ülkenin en iyi basketbol takımı olmak için kıyasıya mücadele ederken aynı zamanda da oyuncu seçiminde de çok titiz davranıyor. Ankara basketbol takımlarından birisi olan Türk Telekom’da da Tyler Ennis ile geçtiğimiz günlerde yollar ayrıldı.

Rakipleri TOFAŞ’a geçen Tyler Ennis yerine kendilerine yeni bir oyuncu arayışına giren Ankara temsilcisi takımı ligi en iyi şekilde tamamlamak istiyor. Sonuçlar Türk Telekom için bazen iyi bazen kötü gidiyor.

TÜRK TELEKOM BASKETBOL KARİYERİ

türk telekom

28 yaşındaki Kanadalı basketçi Tyler Ennis 2 sezondur formasını giydiği takımı Türk Telekom Basketbol Kulübü Ankara ile yollarını ayıran oyuncu bu sezon ING Basketbol Ligi‘nde takımı ile 3 karşılaşmada süre alırken 25 sayı, 1 Rbd, 2 Asistlik performans sergilemişti.

2020 – 21 sezonun da ise TT Basketbol Kulübü Ankara ile ING Basketbol Ligin’ de 9 karşılaşmada süre ala bilen Kanadalı basketçi 105 sayı bulmuştu.

İLK AVRUPA DENEYİMİNİ FENERBAHÇE BEKO İLE YAŞAMIŞTI

Phoenix Suns tarafından 2014’ de NBA Draftı’ nda 1. tur 18. sıradan seçilen 28 yaşındaki Kanadalı basketçi Tyler Ennis kariyerinde 186 NBA maçına çıkarken ilk Avrupa deneyimini ise 2018 – 19 sezonunda sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko‘ya transfer olarak yaşamıştı.

TYLER ENNİS KARİYERİNE TOFAŞ’TA DEVAM EDECEK

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Türk Telekom Basketbol Kulübü Ankara’ dan ayrılan 28 yaşındaki Kanadalı basketçi Tyler Ennis kariyerine TOFAŞ ‘ta devam edecek.

TOFAŞ’ basketbol kulübü 28 yaşındaki Kanadalı basketçi Tyler Ennis’ i Bursa’ ya getirerek sağlık kontrolünden geçen1, 88 boyunda ki basketçi, TOFAŞ’ ta 3 numaralı formayı giyecek.