Süper Lig

Lig Maçları Başlayacak mı?

Corona virüsü önlemleri dahilinde Süper Lig başta olmak üzere bütün lig maçları belirsiz bir süre ile ertelenmişti. Dünya’da ve Türkiye’de hızla yayılan ve her gün covid 19 sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı katlanarak artarken Türkiye Futbol Federasyonu lig maçlarının başlama tarihi ile ilgili açıklama yaptı. Covid 19 salgının yayıldığı İtalya, İspanya, İngiltere başta olmak üzere bütün ülkelerde lig maçları ertelenmişti.

TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı UEFA’nın liglerin başlaması konusunda çalışma grupları kurduğunu ve bu çalışma gruplarında alınan kararların 21 Nisan’dan itibaren paylaşılacağını söyleyerek bu tarihten sonra daha net bir karar alınabileceğini ifade etti. Servet Yardımcı UEFA’nın düşüncesinin beraber hareket edilerek liglerin bitirilmesi olduğunu ama sağlığın öncelikli olduğunu vurguladı.

‘’Haziran Ayını Tekrar Değerlendireceğiz’’

Başkan Vekili lig maçlarının oynanmamasının futbol kulüplerini finansal olarak yıprattığını ama bu süreci en az yıpranma ile atlatmak istediklerini belirtti. Servet Yardımcı federasyon olarak lig başlama tarihi olarak haziran başını açıkladıklarını ama mayıs ayında bu süreyi tekrar değerlendireceklerini de sözlerine ekledi.