Süper Lig

’Gençlerbirliği Bütünlüğünü Sağlamış Bir Takım’’

Ankara’nın Süper Lig temsilcisi takımlarından biri olan Gençlerbirliği lig maçları ertelenmeden önce ligde 28 puanla 12. Sırada yer alan takımda kasım ayından itibaren teknik direktörlük görevini Hamza Hamzaoğlu yapıyor. Hamza Hamzaoğlu 5 aydır görev yaptığı Gençlerbirliği’nde uzun yıllar çalışmak istediğini ve takım ile uyum içinde olduğunu açıkladı. Teknik adam kırmızı siyahlı ekipte genç ve yetenekli futbolcular olduğunu belirterek aynı zamanda kendi içinde bütünlük sağalmış bir takım olduğunu böyle bir takımda teknik direktör olduğu için mutlu olduğunu anlattı.

‘’Adalet ve Güven Gerekli’’

Hamza Hamzaoğlu bir takımı çalıştırırken en önemli iki olgunun adalet ve güven olduğunu belirterek bunlardan birinin eksik olmasının başarıyı engelleyeceğini vurguladı. Gençlerbirliği’nin teknik direktörü takım ile ilgili alınan her karardan haberi olması gerektiğini ve kendisine danışılması gerektiğini hatırlatarak takımdaki eksik futbolcuların tamamlanması için de ilk önce alt yapı takımından destek alınması taraftarı olduğunu belirtti.

Hamza Hamzaoğlu son olarak corona virüsü sebebiyle ertelenen lig maçları sonucu yarım kalan ligin, corona virüsü riski bittikten sonra tamamlanması gerektiğini düşündüğünü de sözlerine ekledi.