Gençlerbirliği

Hamza Hamzaoğlu Ligi Bitirme Düşüncesinde

Süper Ligde Ankara’yı temsil eden Gençlerbirliği teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu ligin durdurulması ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Gençlerbirliği’nin teknik direktörü ligin bitmesine 8 maç kaldığını ve mutlaka bu 8 maçın oynanması gerektiğini açıkladı. Hamza Hamzaoğlu corona virüsünün yayılması ve ölümler devam ettiği sürece UEFA’nın da bir çok futbol organizayonunu erteleyeceğini belirtti.

Teknik adam ülkemizde ve dünyada corona virüsü covid-19 ile mücadele ettiğimiz ve hergün ölülerin yaşandığı bu günlerde tek düşüncemizin sağlık olması gerektiğini vurguladı. Hamza Hamzaoğlu ligde maçların oynanmasına karar verildiğinde öncelikle virüsün bulaşma riskinin ortadan kalkmış olması gerektiğini söyleyerek lig başladığında da kalan 8 maçın oynanması gerektiğini düşündüğünü söyledi.

Kırmızı-siyahlı ekibin teknik direktörü önce ligde kalan maçların sıkıştırılmış fikstür ile oynanarak tamamlanmasını kalan zamana göre de yeni sezon için planlama yapılabileceğini ifade etti. Süper Ligde 12. Sırada bulunan Gençlerbirliği’nin hedefinin ligi ilk 10’da tamamlamak olduğunu söyleyen Hamza Hamzaoğlu 8. Sıra ya da 10. Sıranın hedefleri olduğunu anlattı.