Süper Lig

Fatih Mert’in Ligden Düşme Açıklamaları

Ankaragücü takımı Süper Lig mücadelesinde başarısız bir sezon geçirdi ve ligden düştü. Finansal problemler yaşayan ve transfer yasağı da olan Ankaragücü kulübü ocak ayında transfer yasağını kaldırmıştı. Mart ayıda pandemi sebebiyle lig maçlarına ara verilmesi ve 12 Haziran’da başlayan lig maçlarının da seyircisiz oynanması Ankaragücü’nün mali sorunlarını daha da arttırdı.

Kulüpler Birliği ile TFF’nun 28 Temmuz Salı günü (bugün) yaptığı toplantıda bu sezon ligden düşmenin olmaması tekrar gündeme geldi. Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert yaptığı açıklama ile TFF’na ligden düşmenin olmaması için talepte bulunduklarını söyledi.

‘’Tavsiye Kararı Bildirilecek’’

Fatih Mert corona virüsü sebebiyle kötü bir dönem geçirdiklerini ve pandemi dönemi olmasaydı böyle bir talepte bulunmayacaklarını belirtti. Fatih Mert ilk olarak 7 kulüp ile TFF’na ligden düşmenin olmaması için talepte bulunduklarını ve Denizlispor’un da katıldığını ve kulüp sayısının 8’e yükseldiğini ifade etti. Ankaragücü Kulübü Başkanı Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın da bu konuda kendilerine destek verdiğini söyledi. Fatih Mert Kulüpler Birliği Vakfı’nın tavsiye kararını TFF’na bildireceğini ve kararın olumlu olmasını beklediklerini açıkladı.  

Güncel Yazılar