2020 yılı

TFF’dan Ceza Yağdı

Türkiye’de ve dünyada 2020 yılı ilk aylarında yayılmaya başlayan corona virüsü durdurulamayan bir hızla yayılmaya devam ediyor. Dünyanın her ülkesinde covid 19 ile mücadele sürerken futbol maçları Türkiye’de ve dünyada durdurulmuştu. 19 Mart tarihinde durdurulan Türkiye’deki futbol ligi maçlarının 12 Haziran’da başlamasına karar verilmişti. Corona virüsünün yayılması ve covid 19 sebebiyle hayatını kaybeden insanların sayısı artarken futbol maçlarının başlamasına tepki de geldi.

12 Haziran’da başlayan lig maçları covid 19 önlemleri ile başladı. İlk ve en önemli önlem olarak maçlar seyircisiz oynanıyordu. Futbol kulüplerinin antrenmanlarda ve maç esnasında saha içinde sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeleri istendi. Maç sırasında futbolcu ve hakemler dışında saha içerisinde bulunan kişilerin de maske takma zorunluluğu vardı. Türkiye Futbol federasyonu bu süre içinde bu kurallara uymayan futbol kulüpleri ile futbolculara ceza kesti.

Uyarı ve İhtar İşe Yaramadı

TFF Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası maçlarında uyulmayan covid 19 kuralları için para cezası uyguladı. TFF covid 19 kurallarına uyulmaması sebebiyle lig maçlarının başladığı ilk dönemde sadece uyarıda bulunuyor ve ihtar cezası veriyordu. Uyarı ve ihtara rağmen kurallara uyulmaması TFF’nu para cezası kesmeye yönetti. TFF’nun toplam olarak kestiği ceza 1 milyon 768 bin 700 TL oldu.

Güncel Yazılar