Süper Lig

Hamza Hamzaoğlu’ndan Açıklamalar

Gençlerbirliği Süper Lig 2019-2020 sezonunu 36 puanla 12. Sırada bitirdi. Ligin son hafta maçında 25 Temmuz Cumartesi günü kendi sahasında Beşiktaş ile karşılaşmıştı. Beşiktaş’a 3-0 yenilen Gençlerbirliği ekibi ligden düşme sınırından da kıl payı kurtuldu. Gençlerbirliği teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu Beşiktaş maçında galibiyeti hedeflediklerini ve ligi galibiyet ile bitirmek istediklerini söyledi. Bu isteklerinin gerçekleşmediğini ve Beşiktaş yenilgisinin üzücü olduğunu belirtti.

Hamza Hamzaoğlu Beşiktaş maçında takımın fazla bir pozisyon yakalayamadığını yakaladığı pozisyonlarda da golü bulamadığını ifade etti. Teknik adam Beşiktaş maçında çaba gösteren herkese teşekkür etti.

‘’Medipol Başakşehir’i Tebrik Ediyorum’’

Gençlerbirliği teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu covid 19 sebebiyle lig maçlarına verilen aranın ardından kalan 8 maçın oynanması için tedirgin bir süreç geçirdiklerini açıkladı. Bu sürecin zor olduğunu ama ligin sona erdiğini de söyledi. Teknik direktör lig şampiyonu olan Medipol Başakşehir’i kutladı ligden düşen takımlara da geçmiş olsun dileklerini sundu. Hamza Hamzaoğlu’nun Gençlerbirliği takımı ile sözleşmesi sezon sonu bitti. Tecrübeli teknik adam Gençlerbirliği yönetimi ile henüz görüşmediğini ve yarın itibariyle görüşmelerin başlayacağını sözlerine ekledi.  

Güncel Yazılar