Dursun Özbek Açıklamalarda Bulundu

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesinin had safhaya çıktığı dönemlerde demeçler de sertleşmişti bildiğiniz üzere. Özellikle Fenerbahçe Spor Kulübü, resmi sosyal medya organı üzerinden yaptığı açıklamalarla gerilimi tırmandırmıştı.

Galatasaray Başkanı Dursun Aydın Özbek, bu açıklamalara direkt cevap niteliğinde olmasa da verdiği demeçte üstü kapalı da olsa ezeli rakiplerine yönelik eleştirilerini sıraladı.

Dursun Özbek: ”Şampiyon belli!”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe’nin kendilerine yönelik olarak ”gerginler” ithamına karşılık, gergin olması gereken onlar cevabını verdi. Açıklamaları şöyleydi Galatasaray başkanının;

“Gergin değiliz. Şampiyonluk ile ilgili cevabımı dün bir toplantıda verdim. Şampiyon belli. Gergin olması gereken ikincilik, üçüncülük savaşı var. Gerginlik orada. Onlar bu gerginliği kamufle edebilmek için devamlı Galatasaray’a sataşıyorlar. Meyve veren ağaç taşlanır. Yolumuza bakıyoruz. Şampiyonluk yolunda en öndeyiz ve şampiyonluğun en kuvvetli adayıyız. Şampiyon belli. İkincilik, üçüncülük için aralarında yarışsınlar. Birbirlerini desteklemelerini de normal karşılıyorum. Beşiktaş güzide bir kulübümüz ama sponsoru Beko. Fenerbahçe’ye bakıyorsunuz. Sponsoru Beko. Bu insanlar çıkarım yapabilir. Yürüyüşümüzde hiçbir zaman bozulma yoktur. Şampiyonluk uzun bir yarış. Maçların tümünü kazanmamız mümkün değil. Böyle olmadı. Zaman zaman bu tip sonuçlar olabilir. Ne Galatasaray’ın yürüyüşünde, ne hocanın ve oyuncuların motivasyonunda eksilme yok. Okan Hoca çok değerli antrenörümüz. Onlar kendi maçlarına baksınlar.”

Rakiplerinin sık sık kendileri hakkında açıklama yapmasına da değinen Dursun Özbek, eski başkanlardan Ünal Aysal’a ait olan ”Bu ateş üfleyerek sönmez.” cümlesini de andı açıklamaları sırasında; “Galatasaray Divan Kurulu’na gidildiği zaman oradaki konular, Galatasaray’ın iç meseleleridir. Kemerburgaz’ı, Mecidiyeköy’ü nasıl yapacağız gibi konulardır. Galatasaray’ın iç meselelerini konuşuyoruz. Divan bunun için var. Rakip takımın divanına bakıyoruz, 3.5 saat sürmüş, 2.5 saati Galatasaray konuşuluyor. Bu, çok net olarak aciziyeti ve Galatasaray’dan ne kadar korkulduğunu gösteriyor. Öyle ya, korku etrafı sarmış. Galatasaray’ı konuşarak, Galatasaray’la ilgili sözler sarf ederek bu ateşi söndüremezsiniz. Korku ateşi sarmıştır. Geçmişte  bir söze bağlı olarak bunu söylüyorum. Bu ateş üfleyerek sönmez.”

Dursun Özbek

Taraftardan Tam Destek

Galatasaray Başkanı Dursun Aydın Özbek’in bu açıklamaları taraftardan da tam not aldı. Sarı kırmızılı taraftarların buluştuğu en büyük forum olan Galatasaray Sözlük‘te Dursun Aydın Özbek başlığına çok olumlu yorumlar yazan Galatasaraylı üyeler özellikle de Ünal Aysal’ın meşhur sözüne gönderme yapılması sebebi ile adeta mest oldu.

İki ezeli kulübün şampiyonluk yarışı kıyasıya devam ederken Fenerbahçe’nin haftalardır devam eden açıklamalarına Galatasaray’ın da en üst mertebeden cevap vermiş olması kalan haftaların çok gergin geçeceğini de sinyali bir bakıma. Şampiyonluğun ligin son haftasında oynanacak olan Galatasaray Fenerbahçe derbisine kalması halinde o maçın nasıl bir atmosferde oynanacağı ve hakeminin kim olacağı ise daha şimdiden tartışma konusu oldu.